Astra h 2009 Z16XER LPG'li araçla haftada bir 1500 km uzun yol?

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar haftada bir 1500 km yapıyorum.
lastikler filtreler motor yağı triger ve V kayışı değişti.
Antifiriz yok arabada regülatör borusu patlamıştı değiştirildiği için o yüzden içinde antifiriz az ya da yok. lpg kabloları kontrol edildi. Regülatör borusu değişti. gaz kaçağı yok.
Sorum şu uzun yol arabayı çok fazla yıpratır mı? Nelere dikkat etmek gerek? Km nin yükselmesi dışında ne gibi dezavantajı var uzun yolun neler yapılmalı?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar haftada bir 1500 km yapıyorum.
lastikler filtreler motor yağı triger ve V kayışı değişti.
Antifiriz yok arabada regülatör borusu patlamıştı değiştirildiği için o yüzden içinde antifiriz az ya da yok. lpg kabloları kontrol edildi. Regülatör borusu değişti. gaz kaçağı yok.
Sorum şu uzun yol arabayı çok fazla yıpratır mı? Nelere dikkat etmek gerek? Km nin yükselmesi dışında ne gibi dezavantajı var uzun yolun neler yapılmalı?
Şehir içi kullanımdan daha az yıprattığı kesin. Bakımlarının tamlığına ve motor sisteminde oluşan/oluşabilecek herhangi bir arızaya dikkat edildiği sürece bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.. Kış aylarında uzun yollarda kendini belli etmez ancak yaz aylarında klima ile araca yük bindiği zaman soğutma sisteminiz antifriz kullanmadığınızdan dolayı sorun çıkarabileceğini düşünüyorum... Keyifli sürüşler :)

• Beğen
Tepkiler: murat.akan

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Soğutma sıvısı boşaltılıp kırmızı antifiriz saf su yada motulun hazır sıvısı var onunla kesinlikle değiştirmelisiniz. Ustalar çeşme suyu koyar aracınızın içi çaydanlık gibi kireç tutuyor.

• Beğen
Tepkiler: murat.akan