Astra H 2006 Dizel İlk Çalıştırmada Yoğun Beyaz Duman

Mert Can

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
2006 model 1,3cdti model aracım her sabah ilk çalıştırmada veya farketmez 8 9 saatsonra çalıştırmada yoğun beyaz duman atıyor, degisik sesler çıkartıyor ve kötü mazot kokusu geliyor 45 sn sonra düzeliyor ama bu hiç hoşuma gitmiyor sorun nerdendir acaba yardım edebilirmisiniz?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Isıtma bujilerini değiştir ve enjektörlere bakım yaptır

• Beğen
Tepkiler: Mert Can

m.arvas

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
2006 model 1,3cdti model aracım her sabah ilk çalıştırmada veya farketmez 8 9 saatsonra çalıştırmada yoğun beyaz duman atıyor, degisik sesler çıkartıyor ve kötü mazot kokusu geliyor 45 sn sonra düzeliyor ama bu hiç hoşuma gitmiyor sorun nerdendir acaba yardım edebilirmisiniz?
2006 astra h sahibiyim aracı aldığımda aynı durumu bende yaşadım. Araç rampada fazla yüklenince arıza lambası yanardı. Bilgisayardan baktık turbo arızası verdi. Aslında turboyla pekte alakalı değilmiş. Üst kapak komple tıkalıymış. Üst kapak revizyon yapıldı. Subaplar yanmış onlar değişti. Turboya küçük bir revizyon yapıldı. 8 aydır araçta hiç duman yok. Aracın performansı gayet güzel. Birde bu husustan ayrı olarak beyaz dumanın oksijen sensörüylede alakalı olabileceği söyleniyor.