Astra H 1.6'dan Cruze 1.4T'ye Geçiş için Yorum

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımla aynı sayılacak zamanlarda Classic III 1.6 almıştık. Kendisi şimdilerde fiyatları çekilecek olmasından dolayı epey uygun olan Cruze geçmeyi düşünüyor.
Test sürüşüne çıkacak bayide, ben de gitmeyi planlıyorum yanında. Ama uzun dönem kullanıcı yorumları daha önemli bizim için.

- YAkıt yakın olacaktır, hatta 1.4T daha az yakabilir, start/stop var
- Yol tutuş ve sürüş kalitesi çok önemli. Cruze'da esp standart ama gövde salınımı, direksiyon netliği ve tepkisi bundan daha önce geliyor.
- KAbin sessizliği, yol sesi alıp almaması ve malzeme kalite farkı

Bu iki aracı uzun süre kullanmış arkadaşlar varsa, yorumlarını yazabilir mi?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yol tutuş, sürüş kalitesi aşağı yukarı aynı olur. Direksiyon sanki Cruze daha hissizmiş gibi geliyor bana. Onun dışında motor açısından elbette 1.4 T tercih edilmelidir.

Fakat, kabin sessizliği, malzeme kalitesi, yol sesi almasında Astra birkaç gömlek öndedir. Cruze Astra'ya göre daha çabuk dağılır. Bir de Chevrolet'in Türkiye'den çekilmesi söz konusu olunca tamamen karmaşık bir hal alıyor.

Cruze kötü araç değil fakat alacak kişi kendine göre bir karar verecek artık!

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bende cruze düşünüyorum LTZ beni bitiriyor gercekten güzel araç dolu ustelık 1.4turbo harika Türkiye'den çekilse ne olur parcasi Opel sorun olacağına düşünmüyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sifirken guzel de uzun vadede ne olur iste onu degerlendirmek gerek.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cruze astra h'den bir farkı yok. hatta ltz falan alınırsa astra H'dan daha dolu olur. malzeme kalitesi iyi bir sıkıntısını görmedim. bende 124 bg'lik vardı o bile iyi gidiyordu. 1.4 t cruze astradan sonra sıkıntı yaşatmaz...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cruze yol tutuşu baya baya iyi, test sitelerinde virajlardaki G kuvveti astra J ile kafa kafaya idi Cruze'un. Turbosuz motordan turboya geçişte de çeşitli can sıkıcı olaylar yaşayacaksınız, antilag turbo sistemi olmayan arabalarda gazı bırakıp tekrar bastığınızda marka model motor ne olursa olsun bir boşluk hissi gaza duyarsızlık ve hızlanmama yaşayacaksınız, buna kendinizi hazırlamanızı öneririm. Chevrolette'in türkiyeden çekilmesi arabanın sürüşüne ve performansına etki etmeyeceğinden gönlünüz rahat olsun, yeterli yedek parça stoğu opel yetkili servislerinde mevut :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
cruze astra h'den bir farkı yok. hatta ltz falan alınırsa astra H'dan daha dolu olur. malzeme kalitesi iyi bir sıkıntısını görmedim. bende 124 bg'lik vardı o bile iyi gidiyordu. 1.4 t cruze astradan sonra sıkıntı yaşatmaz...

fatıh kafaya koydum cruze alcam :D:D
yurtdısındakı cruz larda kumandadan araç çalışıyor korna çalıyor camlar aclılıp kapanıyor sızınkınde varmı öyle bırsey:D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki lt'ydi abi bi halt yoktu yagmur sensoru otomatik farlar vs ltz dolu ama :)

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Abi yol tutuşunda lastiklerde malum en büyük etken orjinal şastiklerin genelde boynu biraz bükük olur fakat ona rağmen kullandğım alet iyi tutunuyordu eğer aldıktan sonra yinede yeterli gelmezse ön arka kule gergileri ve alt tarafta değişik yerlere yapılacak gövge gerileri ile baya üst seviyelere çıkar araç

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi