astra g lpg - benzin sorunu

abdullah38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 astra g edition aracımda atiker microfast lpg mevcut bugün 5000 devirde lpg'den benzine geçti içerdeki düğmeye bastım tekrar lpgye geçti ve sorun tekrarlamadı daha önceden hiç yapmamıştı filtresi yeni yakıtıda düzenli shellden alırım 11.ay 2014 te takılmıştır sistem sorun ne olabilir

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi kaç kere bu bende de oldu. gaz aldığım yeri değiştirdim bi daha olmadı. ama emin değilim gazdan mıydı sebebi mi vardı bilmiyorum :)

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı olayı bende yaşıyordum çok nadiren oluyordu 15 gün kadar öncesi her gün hatta gün içinde enson 3 -4 defa tekrarlayınca lpg ci ye gittim,bilgisayara bağladı ısı sensörü bozuk gösterdi bilgisayar...ısı sensörü değişti bu arada lpg hortumları çatlamıştı ustaya filtre ile hortumlarıda değişmesini söyledim iyikide söylemişim hortumların kelepçe sıkan yerleri resmen yarılmıştı,değişimden sonra yüksek devirde benzine geçme olayı bitti birde kırmızı ışıklarda filan durma anında rolanti 300 devirlere düşüp arabayı silkeliyordu bu sorunda ortadan kalktı.

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ayar kısmın da gaz yetişmediği zaman benzine geçme olayı var
muhtemelen o seçili dir

okii_00

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler aracınız basınç hatası algılamış muhtemel anlık bir hatadır devam ederse sıklaşırda kontrol edilmesi faydalı lpg map sensörünün