Astra G Emniyet Kemer İkazını kullanılabilir hale getirme ?

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar

Her daim emniyet kemerimi takan ve yolcularıma da taktıran biriyim,malum birçok kişi emniyet kemerini gereksiz olarak görmekte ve sırf öten buzzerı susturmak için ya koltuğun arkasından ya da kemer tokası takarak susturuyorlar

ben ise tam tersi aracımda bir ikaz olayını aktif hale getirmek istiyorum,göstergede kemer ile ilgili bir lamba mevcut ancak ledi takılı değildi,ben buna göstergeden bağımsız bir hat ile ledini yerleştirdim hazır takometre sökülüyken,sormak istediğim g kasa astrada kemerin tesisatında devreyi tamamlayabileceğim sistem var mı ? koltuğun altını biraz inceledim bazı kablolar geçiyor neyse eğer yapabilirsem benim için iyi olacak,pedere kemer taktırana kadar 3 kere tekrar etmem gerekebiliyor :D belki rahatsız olurda takar !

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi ara bende corsa için araştırmıştım ama olmuyor maalesef, ama yinede bilgisayara bağlatıp bi aktif hale getirin bakalım belki şansınıza tesisat ve gerekli ıvır zıvır vardır.

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Sanki bunun için koltukta bazı algılama sensörleri olması gibi geliyor bana.

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koltuğun altında bişeyler var ama sanırım onlar koltuk doluluğu ile ilgili aletler,sonuçta göstergede emniyet kemeri lambası var,orijinal olarak yurtdışında mevcut demekki bi şekilde yapıcam kafaya taktım boş vakitte çok =)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göstergedeki hangi lambadan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama koltuğun altındaki kablolar hava yastığı için. emniyet kemeri takılı olmazsa hava yastığı patlamasın diye.

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göstergedeki hangi lambadan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama koltuğun altındaki kablolar hava yastığı için. emniyet kemeri takılı olmazsa hava yastığı patlamasın diye.

imag0462ew.jpg

Üstteki astra H sanırım emniyet kemeri lambası yanıyor,aynı lambadan g kasa astrada da var,km sıfırlama butonun alt kısmındaydı yer hazır ancak ledi koyulmamış haldeydi,bende sayacı sökmüşken ileride belki yaparsam ledi hazır olsun diyerek ekledim,tek ihtiyacım olan kemerin ordan ledi söndürecek bağlantı
astra_g_mk4_binnacle_in_pod.jpg

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Led ile birlikte direncini de bagladınmı. göstergeyi denedinmi arkadaki pininden şase verdiğinde uyarı lambası yanıyormu
Bunun için emniyet kemer yuvalarının switch li olması gerekli. Bilgisayarla aktifleştrecek birşey yok.
Şöför koltugu için doluluk algılamasına da gerek yok zaten.
Kemer yuvalarına bak kablo çıkıyormu. Açılsa kendin de switch takar halledersin ama presli sanırım açılmayabilir. Neyse kablo çıkıyorsa yapacağın çok basit anahtardan şase geçiyordur şasenin anahtrdan çıan ucunu tek tel götürüp göstergedeki kemer uyarı lambasının soketteki yuvasına bağlyacaksın. okadar.

maxresdefault.jpg