Astra 1.4 J Turbo Otomatik Esp Hatası (Hata Kodu: p0300 )

EMRAH KOÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka bobindinde denedik gene olmadı. Umudu kestim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaliteli bir enjektör temizleyici at çeyrek depo benzinle bitmeye yakın depoyu yarim doldur üzerinede oktan yükseltici atıp biraz kullan benzinde birde gaz kelebeği ve manifoldu temizle

Joseph44

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hocam aynı problem bende de oldu çözüm buldunuz mu acaba

Gorkem07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

Gorkem07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

Gorkem07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
şase kodundan bujilere bakınız 1216066 olması lazım şaseden ne veriyor hocam ? birde gm aldığınız buji fiyatı nedir

Hkmyrdmc

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Hocam benim araç 1.4 t LPG (brc) 2011 125 bin de. Kaç zamandır sürekli tekleme yapıyor hem LPG hemde benzinde. Rampa çıkarken fena tekleme yapıyor gaza dokununca esp ışığı ve motor arıza lambası yanıyor. Çoğu yere gittim çözüm alamadım

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Hocam benim araç 1.4 t LPG (brc) 2011 125 bin de. Kaç zamandır sürekli tekleme yapıyor hem LPG hemde benzinde. Rampa çıkarken fena tekleme yapıyor gaza dokununca esp ışığı ve motor arıza lambası yanıyor. Çoğu yere gittim çözüm alamadım
Turboya sistemi ve emme manifoltuna baktırın. Manifoltta çatlak olabilir.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Benzindede geliyor esp yakıyor ise bobin buji değiştir

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2013 model Astra 1.4 j turbo otomatik aracım esp hatası (p0300 hata kodu)veriyor. Aracı kullanırken aniden gaza tam yüklendiğim de araç esp hatası veriyor motor ışığı yanıyor. kontağı açıp kapatınca sönüyor. buji ve ateşleme bobini dedi ustam her ikisini de orijinal gm ürünlerle değiştirdik ancak hala sorunum devam ediyor. subapları kontrol ettirdim sıkıntı yok. araç brc lpg var km 150 bin.
Hocam geçmiş olsun öncelikle. Büyük bir ihtimalle bu sorunun sübap kardan kaynaklanıyor. Aynı sorunu bende yaşadım. Sübap lari manometre ile ölçtüm hepsi 14.5 bar geldi. Ama GM nin orjinal diagnos cihazı ile yapılan ölçümde sübap arızası ortaya çıktı. Sübap lardan bir tanesi yanık iki tanesi de çok fazla oturmuştu. Manometre ile ölçümde sıkıntı görünmüyordu. Sübap lar değişti sorun ortadan kayboldu araç çekiş gücü arttı. Benzin ve LPG sarfiyatı çok azaldı. Her seviste yoktu o cihaz YouTube den bb car Opel özel servisi nin çekimleri var izleyin . Ayrıca bobin değişimi yapmıştım bobin sağlam yeni bobini geri soktum . Eski bobini kullanıyorum. İyi araştırın kolay gelsin