Arkadan çarptıkları Opel aracım Ağır hasarlı, Pert gözüküyor

Machupichu

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Tali yoldan aniden şeride çıkıp duran araç yüzünden ani fren yaparak önü kurtarmışken arkamdan dibimden gelen aracın duramaması nedeniyle bana çarptı. Arkadakinin hava yastıkları açıldı ön gitti perte çıktı. Benim tampon iç kısım çöktü bagaj kapagında da hasar var. Eksper raporu sonucu sıfır hatalıyım. Karşı tarafın sigortası orijinal parçayı karşılayacak ücreti kaportacıya vermediği için orjinal çıkma takmak istiyor. Yaklaşık 8900 tl karşı taraftan almış olduk. Kaza anında benim kaskom olmadığı için açıkçası tedirgin oldum. En azından şimdi yaptıralım diye fiyat sorguladım sigortam.netten ve ağır hasar kayıtlı pert gözüktüğü için teklif alamadım. Tamam hasar var ama bu araba pert olabilir mi? Sonuçta yüzde 70 üstü bir hasar almadı. Arka tarafta hasar var. Hava yastıkları açılmadı. Arabayla kazadan sonra 4 saat yol gitmek durumunda kalmıştık herhangi bi sorun olmadı. Pert yazısını görünce şoka girdim. Böyle bi hasarla alabilir mi gerçekten

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Machupichu

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
varsa başka bir sigortacıya gidip enine boyuna kafanızdaki soruları sorun. bence bir yanlışlık var. hava yastığı açılan araç için yazılmış olabilir.

Machupichu

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
varsa başka bir sigortacıya gidip enine boyuna kafanızdaki soruları sorun. bence bir yanlışlık var. hava yastığı açılan araç için yazılmış olabilir.
Böyle birşeyin olmaması lazım. Bu kadar kolay bi araba pert oluyorsa sorgulanır. Bana çarpan pert oldugu için mi böyle oldu anlamadım açıkçası

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun...ALlah beterinden korusun...Bu miktardaki araç perte çıkmaz...Yüz yüze veya telefonla görüştünüzmü?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
sizin kaskonuz yok. kaskosu olmayan bir araba perte çıkmaz. yani kaza oldu diyelim araba kullanılmaz oldu. sigorta limitleri dahilinde en yüksek miktardan ödeme yapar o kadar gerisi araç sahibi kişinin karşılaması gerekir. sizin aracınız tamamen kullanılmaz oldu varsayalım. diğer aracın kaskosu sizin aracın kasko bedelini tamamen öderse size o zaman pert kaydı düşebilir ama 8900 liraya mümkün değil.

yanlışlık kesinlikle var.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bende pert işini eğer ki hava yastıkları acarsa araç perte ayrılıyor her türlü diye biliyorum hatta geçende ler courier vardı arkadan çarptılar connect vurdu yastıklar açıldı onun oradaki kişi perte cıktı dedi courier ise ağır hasarlı oldu

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tali yoldan aniden şeride çıkıp duran araç yüzünden ani fren yaparak önü kurtarmışken arkamdan dibimden gelen aracın duramaması nedeniyle bana çarptı. Arkadakinin hava yastıkları açıldı ön gitti perte çıktı. Benim tampon iç kısım çöktü bagaj kapagında da hasar var. Eksper raporu sonucu sıfır hatalıyım. Karşı tarafın sigortası orijinal parçayı karşılayacak ücreti kaportacıya vermediği için orjinal çıkma takmak istiyor. Yaklaşık 8900 tl karşı taraftan almış olduk. Kaza anında benim kaskom olmadığı için açıkçası tedirgin oldum. En azından şimdi yaptıralım diye fiyat sorguladım sigortam.netten ve ağır hasar kayıtlı pert gözüktüğü için teklif alamadım. Tamam hasar var ama bu araba pert olabilir mi? Sonuçta yüzde 70 üstü bir hasar almadı. Arka tarafta hasar var. Hava yastıkları açılmadı. Arabayla kazadan sonra 4 saat yol gitmek durumunda kalmıştık herhangi bi sorun olmadı. Pert yazısını görünce şoka girdim. Böyle bi hasarla alabilir mi gerçekten
Hocam aracın ilk sahibi siz misiniz ? aracınızın başka bir hasardan dolayı pert kaydı olabilir. Yada plaka değişikliği varsa pert bir aracın plaka kaydı aracınıza tahsis edilmiş olabilir. Sigortam netten pert kaydının olduğu dosya numarasını ve şirket bilgilerini öğrenip sigorta şirketiyle görüşürseniz sorun çözülür. söylediğiniz rakamlardan aracın pert olması mümkün değil.

Machupichu

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
İşk
Geçmiş olsun...ALlah beterinden korusun...Bu miktardaki araç perte çıkmaz...Yüz yüze veya telefonla görüştünüzmü?
Bugün konuştum hocam ne ağır hasarlı ne de pert gözüküyormuş. 9bin hasarla olmaz zaten dediler. Sigortam.netin saçmalığı işte. Pert yazısını görünce tedirgin olmuştum. 2bine maksimum genişletilmiş kaskoyu yaptırdım

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Cemil

Machupichu

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
sizin kaskonuz yok. kaskosu olmayan bir araba perte çıkmaz. yani kaza oldu diyelim araba kullanılmaz oldu. sigorta limitleri dahilinde en yüksek miktardan ödeme yapar o kadar gerisi araç sahibi kişinin karşılaması gerekir. sizin aracınız tamamen kullanılmaz oldu varsayalım. diğer aracın kaskosu sizin aracın kasko bedelini tamamen öderse size o zaman pert kaydı düşebilir ama 8900 liraya mümkün değil.

yanlışlık kesinlikle var.
Evet hocam yanlışlık varmış. Ağır hasar kayıtlı bile gözükmüyor. Zaten böyle bir kazada ağır hasar yada pert damgası yemem saçma olurdu. Kaskoyu 2bine yaptırdım. Sorun çıkmadı çok şükür. Gece gece sigortam.nette pert yazısını görünce bi panik olup direk foruma yazmıştım