Arka taraftan gelen vılama sesi

ontheblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi günler arkadaşlar opel mokka 2016 dizel otomatik 14500 km de, arka taraftan aracı çalıştırmam ile birlikte vııınnnnn diye bir ses başlıyor ara sıra kesiliyor fakat son zamanlarda kesilmeden devam ediyor mazot pompası diye düşünüyorum sizce normal mi?. önceleri biraz calışıp kesiliyordu sanki şimdileri ise devamlı bir vınlamadır gidiyor. Servistedn bakım için randevum var 3 gün sonraya ordada sorup göstereceğim gerçi ama sizinde fikriniz varsa örrenmek isterim...

ontheblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizde devamlı devrede mi benim arabada daha önceleri ilk çalıştırmada devreye girip bir müddet sonra duruyordu şu sıralar devamlı çalışıyor olması gereken ne acaba

iphonecu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özellikle soğuk havalarda ilk çalıştırmada başlayıp belli bir süre devam eden daha sonra kesilen gaza bastıkça artan bir ses ise başıma 1 kere geldi.

ufak bir araştırma sonucu soğuk havalarda motoru ısıtmak için eksoz gazının belli bir kısmını içeriye tekrar gönderiyormuş gibi bir şey bulmuştum.

ontheblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devamlı sabit bir vınlama sesi dediğim gibi daha önceleri biraz çalışıp ses kesiliyordu şimdi devamlı çalışıyor.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dizel araçta pompa motor kısmında olur