Aracınızın Tüketim Değerlerini Paylaşın

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi 1040 olması lazım Clio'nun ağırlığı.. Astra 1300'ü geçiyor (Lpg olduğu için) Corsa'da 1270 olması lazım ama işte Clionunda kaporta çok kötü abi geçen doluya Clio ile yakalandım hemen benzinliğe durdum ancak araçta birkaç belli belirsiz dolu göçüğü oldu ilk haftadan :D ondan sonra aracı full kapalı otoparkta yatırıyorum hava durumuna bakmadanda çıkartmıyorum yerinden :D
Sent from my iPhone using Tapatalk

Aynen öyle kardeşim kaporta konusunda. Çok ince bir kaporta var. Ve buda aslında yakıtı etkiler iken işte güvenlik konusu da ortada. Yapacak bir şey yok. Ya ekonomi yada güvenlik hem ekonomi hem güvenlik desek ikisinin arada olduğu bir şey sanırım yok. Birde uzun zamandır araçlara bakıyorum ama corsa sanırım HB gurubu içinde yine en iyisi desem yalan olmaz. Çünkü diğer modellerin HB araçlarına çok baktım ama pek tat tuz yok.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi ben Corsa ile aynı sınıfta olan Polo'yu 3 sene kullandım (2009 9n3) Corsaya göre çok sert araba. İç mekanda arka taraf çok küçüktü (diz mesafesi çok çok az) ama Corsa'da arka nedense çok daha geniş.. Bagajlarına dikkat edemedim ama çok yakın olduğunu düşünüyorum.. Ama (sınıfında) içlerinde bence piyasanın en iyileri Polo ve Corsa'dır bunu çok rahat söyleyebilirim...

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç Corsa d 1.2 twinport. Uzun yolda 100-110 km hız bandında km'de 12-13 kuruş, şehir içinde ise 16-17 kuruş yakıyor LPG'de.

Uzun yolda 140-150 km hızda ise 15-16 kuruşa çıkıyor LPG tüketimi.

manyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra 1.6 Easytronik
Toplamda 160 tl ve 77.2 litre lpg aldığım gözükmektedir ve yapılan 960 km yol boyunca km başına 16.7 kuruş yani 0.167 tl yaktığı gözükmektedir.
Araçta Atiker gold takılı tüm yolculuk 4 kişi bagaj dolu ve yolun dönüşünde (yarısı) klima sürekli açıktı. Yol bilgisayarı fotosunu da koyuyorum.

Ekli dosyalar

• 14030965_10209266785362284_1147419734_n.jpg
    14030965_10209266785362284_1147419734_n.jpg
    40.9 KB · Görüntüleme: 26

btas277

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ASTRA G KONFORT, 1.6 16V 101 BG,
Ankara- Antalya arası 39 lt ile 520 km yol yaptım menzil rekorum bu (3 yetişkin) ortalama 110km hız.
Ama bu aralar 10 lt yakıyor.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 corsa d 1.4 otomatik aracım lpg de ist şehirici trafikte 14 litre şehir dışı 11 litre. Sizce yakıt tüketimi nasıl

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi ben Corsa ile aynı sınıfta olan Polo'yu 3 sene kullandım (2009 9n3) Corsaya göre çok sert araba. İç mekanda arka taraf çok küçüktü (diz mesafesi çok çok az) ama Corsa'da arka nedense çok daha geniş.. Bagajlarına dikkat edemedim ama çok yakın olduğunu düşünüyorum.. Ama (sınıfında) içlerinde bence piyasanın en iyileri Polo ve Corsa'dır bunu çok rahat söyleyebilirim...

Kardeşim konunun üzerinden epey geçmiş ama geçen pejo da biraz dolaştım bu 208 lere 6 ileri tam otomatik şanzuman 1.2 turbo beslemeli motor koymuşlar arama zımba gibi olmuş ya. Hem ekonomik hemde yolda kırbaçladığın zaman 1.6 arabaları tepelerim der bir havası vardı. Çok hoşuma gitti yemin olsun aracın şu satır derdi olmasa idi parayı kıyıp alacak idi :D

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 km de 9 litre yaklaşık 21 kuruş şehir içi ağırlıklı karışık tüketim

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kardeşim konunun üzerinden epey geçmiş ama geçen pejo da biraz dolaştım bu 208 lere 6 ileri tam otomatik şanzuman 1.2 turbo beslemeli motor koymuşlar arama zımba gibi olmuş ya. Hem ekonomik hemde yolda kırbaçladığın zaman 1.6 arabaları tepelerim der bir havası vardı. Çok hoşuma gitti yemin olsun aracın şu satır derdi olmasa idi parayı kıyıp alacak idi :D

Abi mesajının üzerine biraz araştırma yaptım.. Dediğin Peugeot 208 Ötv indirimsiz 60 bin lira fiyatı var.. Polo Comfortline 1.2 Tsi DSG olması lazım onunda yaklaşık 62 bin lira fiyatı var hatırladığım kadarıyla.. Vede Corsa Color Edition (en dolusu) 1.4 90 beygir otomatiği 58 bin lira.. Bunların yanında Astra K 1.0 105'lik Enjoy paket 68 bin Ötv indirimsizi.. Bence bu araçlardan birini seçmek daha mantıklı.. Bende en son Ekimin son haftası bayileri gezmiştim.. Peugeot bayiisinede uğramış oldum.. Son çıkardıkları araçlar iç görünüm olarak berbat durumda bence.. Özellikle o oyun konsolundan alınma direksiyonları hiç hoşuma gitmedi.. Son izlenimimden sonra Peugeot'nun sadece ticari araçları (Peugeot Partner) alınır diyorum ben..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi mesajının üzerine biraz araştırma yaptım.. Dediğin Peugeot 208 Ötv indirimsiz 60 bin lira fiyatı var.. Polo Comfortline 1.2 Tsi DSG olması lazım onunda yaklaşık 62 bin lira fiyatı var hatırladığım kadarıyla.. Vede Corsa Color Edition (en dolusu) 1.4 90 beygir otomatiği 58 bin lira.. Bunların yanında Astra K 1.0 105'lik Enjoy paket 68 bin Ötv indirimsizi.. Bence bu araçlardan birini seçmek daha mantıklı.. Bende en son Ekimin son haftası bayileri gezmiştim.. Peugeot bayiisinede uğramış oldum.. Son çıkardıkları araçlar iç görünüm olarak berbat durumda bence.. Özellikle o oyun konsolundan alınma direksiyonları hiç hoşuma gitmedi.. Son izlenimimden sonra Peugeot'nun sadece ticari araçları (Peugeot Partner) alınır diyorum ben..

İşin garip kısmı kardeşim o direksiyon hemen hemen her aracın da aynı bende sürücü koltuğuna oturduğum da direksiyon minicik geldi elime :) o aracı almış olsa her şeye alışması kolay olur ama bu direksiyona nasıl alışırım bilemiyorum :) corsa konusunda şunu söyleye bilirim. Çok yakıyor yaw :D dsg işi de bana göre yaş iş :) elimizde patlar uğraş dur ondan sonra. Cumartesi günü biraz daha bayii gezeyim bari aklımda suzuki var ona bir bakayım aldığım yok ama bakmak da üzerime yok hehe.