Aracımdaki arıza kodları hakkında bilgi ve öneri talebi

Alo_Azrail

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
Yaklaşık 5 yıl önce aldığım 2005 model astra h hb aracımın hata kodlarını kağıda yazdım ve hata kodları listesinden bulabildiğim hataları aşağıdakidaki gibi listeledim.Aracımda kışın yoğun sürekli lastik şişirme makinesi kullanımı sebebiyle aküsü bitti ve kısa süre önce ateşleme bobini arızası nedeniyle ateşleme bobinini değiştirdim.Aktif bir şikayetim yok araç çalışıyor yürüyor problemi yok. Karşılaştırma için yazıyorum; (arada bir rolantide dalgalanma yapıyor.Klima açık iken motor çekiş düşüşünü hissettiriyor).
Aşağıda yazan kodlara bakarak aracımın hangi parçalarında sorun olabileceği hakkında fikri olan varmı.Öncelikle aküyü sökerek hata kodlarını sıfırlayıp tekrar hata kontrolü yapmayı düşünüyorum.Sıkıntı olur mu ? Sormadan yapmak istemedim.
Oksijen sensörü için sanırım aracın altındaki sensörden hatalı sinyal geliyor. bu sensörü alkol,balata spreyi gibi kimyasallar ile temizlesem sorun olur mu ?
Ek olarak yazacağınızı düşündüğüm için önceden yazayım.Mesleki görev sebebi ile bulunduğum küçük ilçede tanımadığım ustalara gitmek istemiyorum. 1 sene daha sıkıntı çıkarmadan idare edecek şekilde işimi görsün yeterli bnm için.

Screenshot_5e42d97d99758ea9e.png

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Klima arıdan için klimaya yağ bastır sonrasında klimayı açınca kaputu ac radyator yanına bak çalışıp çalışıp duruyormu yoksa sürekli düşük devirde sesiz sesiz dönüyormu eğer ki çalışıp duruyorsa fan tamiri gerekli rolanti dalgalanma için boğaz kelebeği temizlet maf map sensörleri temizlet maf sensoru özel spreyi var onunla temizle balata spreyi ile değil

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araca bin gaz ve frene bas kontağı tak hazır konuma getir ve bak bakalim sonra km sayacın ecn yazıp arıza kodları çıkıcak onları kaleme alıp bana söyle

• Beğen

Alo_Azrail

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Araca bin gaz ve frene bas kontağı tak hazır konuma getir ve bak bakalim sonra km sayacın ecn yazıp arıza kodları çıkıcak onları kaleme alıp bana söyle
çıkan kodları resim olarak paylaştım

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Herşeyden önce senin aracın enjektör arızası veriyor bunu hallet ilk etapta bu şekilde düzgün çalışmaması lazım kapılamaya iyice bak tüp ecusu düzgün çalışıyor mu ona bir arıza tetiklemiş olabilir diğer arızaları enjektör kablo tesisatına bak maf sensoru var onun tam altında enjektör kabloları ve soketi iyice kontrol et oradan bir yerden tüp enjektörleri için kabloları kesmişlerdir o bağlantı yerlerine bak

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2. Konum yani katalizörden sonra oksijen sensoru var o sensörün lpg sen dolayı ısıtıcı bölümü yanmış sabah ları aracın cig benzin kokusu alırsın o sensoru degistir lpgye afr ayari yaptir bir daha bozulmaz ama lpg ayarı yaptırmayıp alıp takarsan söner bir süre sonra yine yanar sensor ayar yaptır bir daha ne arıza lambası yanar nede arıza verir araç

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Enjektor tesisatından önce pompaya elektrik geliyormu kontrol et pompa arıza göstermiş pompanın soketine voltmetre ile bak

• Beğen

Alo_Azrail

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Enjektor tesisatından önce pompaya elektrik geliyormu kontrol et pompa arıza göstermiş pompanın soketine voltmetre ile bak
ben bu arızaların ateşleme bobininden dolayı kaynaklandığını sanıyordum.bi kere öyle hata aldıysa kalmıştır diye.Şimdi enjektörleri de kontrol etmem gerekiyor o zaman

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Birde 1113 ise twinport ta bir arıza var yani emme manifoldu

• Beğen

Alo_Azrail

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Birde 1113 ise twinport ta bir arıza var yani emme manifoldu