Aracı Komple Şeffaf Folyo İle Kaplamak

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar

Aracım 23 bin kmde. Yıkama sonrası oluşan kılcal çizikler gözüme çarpıyor hep. Birazda titiz olduğumdan açıkçası rahatsız oluyorum.

Aklıma aracı şeffaf folyo ile kaplamak geldi.

Öncelikle aracıma güzel bir çizik giderici ve boya koruma yaptıktan sonra, yani kılcal çizikleri yok ettikten sonra komple şeffaf folyo kaplamayı düşünüyorum.

Bunu aranızda daha önce yapan oldu mu?

Araca bir zararı olur mu?

Maliyeti ne olur aşağı yukarı?

Ve varsa İzmir'de önerebileceğiniz bir yer (Bodrum'da yapabilecek yer olduğunu zannetmiyorum) ufak ufak hazırlıklara başlayayım diyorum.

Konuyla ilgili sizlerinde fikirlerini almak istiyorum

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracı Komple Şeffaf Folyo İle Kaplamak

Aynı sıkıntılardan bende müzdaribim. Araba sokakta duruyor sürtünen eden çok. Daha geçen hafta sonax Alsancak ile konuştum tavan hariç kaplatayım dedim en fazla çizikler yanlarda oluyor. Bana 5bin gibi bir rakam çıkardı malesef. Doğal olarak vaz geçtim.
Başka yerde çok daha uygun fiyata kaplıyorlar 1500 lira gibi. Ama onuda kesinlikle önermedi güneşte boyaya işliyor ve biz onu kazımak zorunda kalıyoruz diye beni vazgeçirdi açıkcası.
Eski aracım çok çizildi ve bundan sonraki aracımı alır almaz film kaplayacağıma dair kendime söz vermiştim. Ama olmadı.

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abartmislar diye dusunuyorum. Yarin biraz arastirma yapacagim. Sonax markasini kullanarak o fiyati vermis gibi duruyor. 5000 TL aracimi 5 yil boyunca 3 ayda bir korumasini yaptiririm ayni isi gorur zaten.

Aracimin rengi Mahogany Kahverengi  oldugundan kilcak cizikler ister istemez belli oluyor.

Linkteki arkadasa sorayim bi.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Seramik boya korumayi arastiramiyorum en iyisi o diye duyuyorum sadece. Aslinda plasti dip acildi buraya bi gitsem mi :(

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim volvo s40 da var komple tampon hariç şeffaf koruma.. 4bin e mal olmuş kayınbabamın aracı. Gerçekten mthiş koruyor ancak araç 3 yaşını bitirdi ve korumanın rengi atmaya ve biraz da çatlamaya başladı.. Kendisi dış görünüme değil aracın zarar görmemesine önem verdiği için sökme teklifimi reddetti :) ayrıca sökmek için bile bin tl gerekiyor.. Kaplatırsan komple boya kadar para harcarsın :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

MuratS link' Alıntı:
bizim volvo s40 da var komple tampon hariç şeffaf koruma.. 4bin e mal olmuş kayınbabamın aracı. Gerçekten mthiş koruyor ancak araç 3 yaşını bitirdi ve korumanın rengi atmaya ve biraz da çatlamaya başladı.. Kendisi dış görünüme değil aracın zarar görmemesine önem verdiği için sökme teklifimi reddetti :) ayrıca sökmek için bile bin tl gerekiyor.. Kaplatırsan komple boya kadar para harcarsın :)

Çok maliyetliymiş Murat Hocam yahu...

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabayı komple boyasak ne tutar acaba?

Millet 2000-2500 TL'ye aracı komple başka renge kaplıyorlar. Şeffaf'ta neden böyle bir fiyat var anlamadım.

Kaplamanın bir süre sonra kalkacağı zaten belli. Kimi 3 yılda kimi 5 yılda atıyor. Ama bu maliyetlere zaten düzenli olarak Sonax'tan boya koruma yaparım.

Bugün bir kaç fiyat soracam. Duruma göre yazarım.

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İzmir ve Bodrum'da farklı firmalardan fiyat aldım. 2500 TL olarak fiyat verdiler hepsi ağız birliği etmişçesine.

Sararma ve atma içinde darbe, taş vuruğu olmadığı sürece atmayacağını, aracım kahverengi olduğu için sararma yaptığında belli olmayacağını en az 3-4 sene kullanabileceğimi söyledi. Fayda/maliyet çok mantıklı gelmedi bana. En iyisi sanırım sadece kaputu kaplamak. sonrasında da düzenli olarak boya koruma yaptırmak.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

zinarturgut link' Alıntı:
İzmir ve Bodrum'da farklı firmalardan fiyat aldım. 2500 TL olarak fiyat verdiler hepsi ağız birliği etmişçesine.

Sararma ve atma içinde darbe, taş vuruğu olmadığı sürece atmayacağını, aracım kahverengi olduğu için sararma yaptığında belli olmayacağını en az 3-4 sene kullanabileceğimi söyledi. Fayda/maliyet çok mantıklı gelmedi bana. En iyisi sanırım sadece kaputu kaplamak. sonrasında da düzenli olarak boya koruma yaptırmak.

Hocam aracın sadece kaputunu kaplatırsanız bir kaç sene sonra kaput yeni boyanmış gibi tertemiz, aracın diğer yerleri soluk duracaktır. Google'da aratırsanız koyu renk araç sahibi olupta yaptıranlar memnun değil. Ben de düşünüyordum ve bu yüzden vazgeçtim. Beyaz olsa belki düşünülebilir :)