Ani fren ve "çat" sesi

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar herkese,

bu sabah yoğun trafikte 30-35 km hızla ilerlerken, sağımdaki araç aniden hızlanıp önüme atladı. ben de vurmamak için ani fren yaptım ve sol ön taraftan daha önce hiç duymadığım çat diye ses geldi.

daha önce böyle bir şey başına gelen var mı, sesin sebebi ne olabilir??

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
merhabalar herkese,

bu sabah yoğun trafikte 30-35 km hızla ilerlerken, sağımdaki araç aniden hızlanıp önüme atladı. ben de vurmamak için ani fren yaptım ve sol ön taraftan daha önce hiç duymadığım çat diye ses geldi.

daha önce böyle bir şey başına gelen var mı, sesin sebebi ne olabilir??

Sesi dinle özellikle durma noktasın da yeniden aynı sesi duyar isen o zaman tablayı ana bağlantı vidasının ortasında bir burç var. O aşınmış demektir. 10 dakika içinde çözülecek bir sorun. Ama dedim gibi durma noktasında o ses gelip gelmediğini kontrol etmende fayda var.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah dediğiniz gibi kolay birşeydir veya sorun yokturdur umarım. aynı olay başka birinin daha başına gelmiş, başka bir forumda, bi tanesi aks tandır diye yazmış, biri de motor kulağındandır demiş. inşallah o kadar büyük bir şey değildir araç henüz 50 bin km de.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
inşallah dediğiniz gibi kolay birşeydir veya sorun yokturdur umarım. aynı olay başka birinin daha başına gelmiş, başka bir forumda, bi tanesi aks tandır diye yazmış, biri de motor kulağındandır demiş. inşallah o kadar büyük bir şey değildir araç henüz 50 bin km de.

Yok ya aks ile gram alakasının olduğunu sanmam. Birde aks olsa benim araç param parça olması gerek. Öyle frenler lastik ki dikiz aynasından resmen arkamı dahi göremedim. O kadar da emanet değil akslar. İçin rahat olsun. Motor kulağı fren yapınca kopmaz ya. Motor kulağının kapması için ya çürüyecek yada alttan sıkı bir darbe alması gerek.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla abi içimi rahatlattın bence de motor kulağından olma ihtimali çok zayıf en iyisi haftaya aracı ustaya götüreyim bi lifte kaldırıp iyice baksın sağına soluna

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
valla abi içimi rahatlattın bence de motor kulağından olma ihtimali çok zayıf en iyisi haftaya aracı ustaya götüreyim bi lifte kaldırıp iyice baksın sağına soluna

Yok ya için rahat olsun motor kulağı o kadar emanet değil emin ol. Dedim ya ben fren yaptığım da lastiklerin dörtdünün de resmen eridiği şekilde frenler yaptım :D o zaman komple parçalanması lazım idi. ;)

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abi benimde sabahlari araba sogukken kasislere cikma sirasinda gaaart diye bir ses geliyor, boyle metalin metale surtmesi gibu bir ses, sicakken sorun yok. usta bakti bir sey gorunmuyor dedi. Amortisor, kule, takoz, z rot, aks yeni

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir abi benimde sabahlari araba sogukken kasislere cikma sirasinda gaaart diye bir ses geliyor, boyle metalin metale surtmesi gibu bir ses, sicakken sorun yok. usta bakti bir sey gorunmuyor dedi. Amortisor, kule, takoz, z rot, aks yeni

Yok kardeşim aracın hiç bir yerine dokunma bu sorun kronik hepsinde var daha hava soğuk olmaya başlayınca direksiyon dan garç gurç ses gelir. ;)

fahrisamli

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Sesi dinle özellikle durma noktasın da yeniden aynı sesi duyar isen o zaman tablayı ana bağlantı vidasının ortasında bir burç var. O aşınmış demektir. 10 dakika içinde çözülecek bir sorun. Ama dedim gibi durma noktasında o ses gelip gelmediğini kontrol etmende fayda var.
Merhaba benim aracımdada var sizin dediğiniz olayın aynısı durmaya yakın çat diye ses geliyor, tabla dediğiniz fren tablasımı acaba tam anlayamadım ama