95 opel vectra gt kontak açınca motor arıza ışığı yanıp sönüyor..

saglikci1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar;
araç: 95 model opel vectra gt 2.0
lpg sistem: tartarini

benim sorunum kontağı açınca motor arıza ışığının yanıp sönmesi sinyal verir gib marşa basınca da çalışmaması.bu arada lpg göstergeleri kontak açınca yanmıyor.
opel özel servise gittim thec1 e bağladılar dedilerki hiç bir arıza görünmüyor fakat İmmobiliser arızası olabilir ama benim anahtarlarım üzerinde ne çip var nede ona benzer bişey. lpg servisine gittim ustaya sorunu anlattım usta direk gaz kelebeğinin orayı açtı spreyle güzel temizledi lpg ayarını yaptı flitreler değişti 3-4 ay zarfında sorun tekrarlamadı 2 hafta önceye kadar.sorun tekrar oluştu.bu sefer tekrar başka bir ustaya gösterdim gaz kelebeğinin oradaki hortumu çıkarıp bir kere arabayı çalıştırıp kontağı kapattıp tekrar hortumu yerine taktıp arabayı çalıştırdı.o zamandan buyana araba rahatlıkla çalışıyor FAKAT 2 haftadır aracım artık lpg ye geçmiyor sürekli benzinle çalışıyor, lpg gösterge ışıkları yanmıyor.sizce sorun nerededir.:kop:

saglikci1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün tartarini sevise gittim ecu arızalı ,tamire göndereceğiz 300 tl civarı tutar dediler...ok dedim.bakalım ecu danmı?

18XET01

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D :D Adamlar Açıkça K*çlarından Başlarından Problem Uydurmuşlar , ECU bozuk ha :D

Geçmiş Olsun..

saglikci1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonunda ecu geldi başka bir opelde denendi önce sonra ecuyu taktılar aracıma fakat devir okumuyor dediler tüm kablo ve bağlantıları teker teker kontrol edildi bobinden olabilir denildi yeni bobinle denendi fakat yine deviri okumadı dedilerki devir okuyan bir aparat gelecek onu takalım dediler kranktan alıyormuş deviri ?bu arada ecu front diye bi arıza veriyor...