92.000 Bakım Hk.Yardım

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 92.000 deki astraya ilk bakımımı yaptırıcam.Opel servisine gitmeyi düşünmüyorum açıkçası.Parçaları dışarıdan alıp işlemleri dışarıda yaptırmak istiyorum.Sizden öğrenmek istediğim Motor yağı haricinde hangi parçalarıda değiştirmem gerekiyor.Motor yağı,yağ,polen,Filtrelerini biliyorum bunun haricinde değişmesi gereken parça varmıdır acaba ?
Birde motor yapı olarak Castrol magnatec almayı düşünüyorum onda hangisini tercih etmeliyim.

Birde silecekleri değiştirmeyi düşünüyorum yalnız silecek ölçülerini tam bilmiyorum orjinalinde kaçtır acaba ? üzerindeki bana biraz kısa gibi geldide.Birde tavsiye edebileceğiniz bir marka varmı acaba ?

Son düzenleme:

umitemi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecekleri muz silecek al hocam cok rahat edersin. buji leride kontrol ettirmeni tavsiye ederim...

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 92.000 deki astraya ilk bakımımı yaptırıcam.Opel servisine gitmeyi düşünmüyorum açıkçası.Parçaları dışarıdan alıp işlemleri dışarıda yaptırmak istiyorum.Sizden öğrenmek istediğim Motor yağı haricinde hangi parçalarıda değiştirmem gerekiyor.Motor yağı,yağ,polen,Filtrelerini biliyorum bunun haricinde değişmesi gereken parça varmıdır acaba ?
Birde motor yapı olarak Castrol magnatec almayı düşünüyorum onda hangisini tercih etmeliyim.

Birde silecekleri değiştirmeyi düşünüyorum yalnız silecek ölçülerini tam bilmiyorum orjinalinde kaçtır acaba ? üzerindeki bana biraz kısa gibi geldide.Birde tavsiye edebileceğiniz bir marka varmı acaba ?

ilk bakım derken neyi kastediyorsunuz. arabayı sıfır aldınızda 92.000 oldu ilk defamı bakıma götüreceksiniz, yoksa normal 5-10 binlik yağ,filtre vs. bakımını mı soruyorsunuz? onu belirtirseniz daha kolay cevap alırsınız.;)

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Benzin filtresi, bor yağ katkısı (şiddetle tavsiye), enjektör, egr, boğaz kelebeği temizliği, bujilerin değişim kafi gelir.
Mekanik arızaların varsa onlarda değişmeli veya bakımı yapılmalı.

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hdeveci,
Aracı yeni aldım hocam, 90.000 bakımı yapmamış henuz arkadaş bana kısmet oldu oda :)

partner352,
Bende bor power koymayı kesinlikle düşünüyorum motor yağında ise Castrol magnatec tercihim olacak.Bujileri değiştirsemmi acaba ?

Birde ilk kalkışlarda dik rampalarda araba çok boğuluyor tekrar debriyaja basıp gaza basarak devri yükseltiyorum anca kalkıyor dün akşam biraz pati çektik.Bu durum diğer astralardada aynımı acaba ?

Ben istanbul eyüpte oturuyorum bu çevrede tanıdığı tavsiye edebilecek ustası olan bir arkadaş varmı acaba ?

Son düzenleme:

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecekleri muz silecek al hocam cok rahat edersin. buji leride kontrol ettirmeni tavsiye ederim...

Bugün aksarayda silecek fiyatlarını sordum
Orjinal 80 lira yasn sanayi 40-50 lira dediler.
bi yerde sadece lastiği vardı alman malı onu aldım fakat olmadı ilk gittiğimde kafasına atıcam adamın :)

hiypnotiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın triger seti kaç km değişmiş ve tariğini öğrenin ilk değişmesi gereken parça o olucaktır. sonra fren disk balata kontrolü temizliği motor yağ değişimi antifiriz değişimi yağ filtresi hava filtresi polen filtresi benzin filtresi değişimi castrol 10-40 yağ tavsiye ederim. 4 lt. si 45 tl civarında muz silecekler tanesi yan sanai fiyatı 10 tl. ben gayet memnunum. hidrolik yağların kontrolü. aydınlatma ve eloktronik kısımların kontrolü yürüyen aksam ön düzen kontrolü rot balans buji ve koblolarının değişimi bujileri yan sani alma kesinlikle orjinal olmalı bu km deki bir araca bunlar iyi gelir.

Son düzenleme: