74 model kadett toplama yardım

islakinsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, resimlerini verdiğim aracı alıp toplamayı düşünüyorum, motoru komple gm orjinal parçalar ile yeniden toplama niyetindeyim, deri iç döşeme çelikcant ve komple boya ile sizce tahmini maliyeti ne olur bana.

Ekli dosyalar

• Adsızq.jpg
    Adsızq.jpg
    16.1 KB · Görüntüleme: 107
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    19.5 KB · Görüntüleme: 82
  • Adsızqd.jpg
    Adsızqd.jpg
    17.2 KB · Görüntüleme: 82

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benden tavsiye, bu veya benzeri durumdaki araçlardan uzak durman. İyi bir şey için cebinden çıkacak parayı tahmin edemezsin bile. Öylesine toplayıp bineceğim diyorsan da değmez (aklımda kaldığı kadarıyla sahibi bu araca ederinden çok daha fazla para istiyordu). İstersen öncelikle boya+kaporta+mekanik+döşeme+elektrik+cam+nikelaj işlerini yapanlardan ve eksik parçalar için de yedek parçacılardan (tamponlar, stoplar, farlar, sinyaller, yazılar, armalar, lastikler için) fiyatlar alarak kabaca bir bütçe belirleyebilirsin, kabaca belirlenen bu bütçeye kıvır zıvır için de en az yaklaşık % 10 ilave edip ona göre karar vermekte fayda var. İyi bir şey yapmak için yola çıktıktan sonra bir şeylerden vazgeçme şansı maalesef olmuyor, yani geri dönüş imkansız oluyor. Öyle ya fıstık gibi kaporta boya yapılmış bir arabaya eski farları takamazsın veya kötü döşeme yaptıramazsın. Ben 10 diye yola çıktım en az 20 harcadım, hala da gözü doymuyor :).

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Karda kışta sokağa bırakmaya kıyamadığımdan Ankara'da kapalı garajda kuzu gibi yatıyor. Bu tür araçları toplamak ayrı bir dert, korumak ayrı bir dert. Her ne kadar bütün arabalar için otopark gerekli olsa da bu tür araçlar için kişisel kapalı garaj şart.
24720610150230000429593.jpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
78opelkadettccoupe.jpg

Arkadaşımızın resimlerini paylaştığı lacivert Kadett'in bu duruma gelmesi için epeyce uğraşması gerekecektir. Kaporta-boya işlemi en kolay halledilebilecek aşamalar arasındadır.

islakinsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsileyeriniz için çok teşekkür ederim, aslında benim amacım alıp hemen yaptırıp binmek değil 2. araç olarak alıp yavaş yavaş fırsat ve imkan buldukça toparlamak, ama sizin bu durumdaki araçlardan uzak durun demeniz beni açıkcası soğuttu araçtan. fordu mu toparlamak daha kolaydır yoksa opeli mi acaba? ve şu aşağıdaki linkteki araç için fikrinizi söyler misiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-mustang-yavrusu-58576422/detay

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O aracın fiyatı 4750 gibi bişeydi çok para o haldeki kadett için..
Ford parça durumunu Savaş abi cevap yazacaktır geldiğinde,bana göre iki arabada uzak durulması gereken araçlar.
Sanırım coupe olması şart, kriterlerinizi ve max. fiyat limitinizi söylerseniz bende boş zaman çok, eski araba merakımdan dolayı sahibinden.com'dan bulurum.

islakinsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O aracın fiyatı 4750 gibi bişeydi çok para o haldeki kadett için..
Ford parça durumunu Savaş abi cevap yazacaktır geldiğinde,bana göre iki arabada uzak durulması gereken araçlar.
Sanırım coupe olması şart, kriterlerinizi ve max. fiyat limitinizi söylerseniz bende boş zaman çok, eski araba merakımdan dolayı sahibinden.com'dan bulurum.

ilgin için teşekkür ederim, söylediğin gibi coupe bir araç istiyorum, alım fiyatı olarak 3000 tl civarı düşünüyorum. sıkıntı yaşamadan toplayabileceğim araç öneriniz var mı acaba.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lingini paylaştığınız araç aslında cupe değildir, klasik tek kapı sedandır, bildiğim kadarıyla da klasik bir değeri yoktur. İllaki cupe olsun derseniz mesela bu araç http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-coupe-taunus-85836162/detay bence daha değerlidir, harcanan paraya değer. Ford parçası veya Opel parçası temini marka bazından ziyade model bazında farklılıklar gösterir. Mesela ben 63 model aracıma sinyal yuvası bulamadım ama 65 modelin sinyal yuvasından bir sürü buldum :). Cupe Taunus'da en çok zorlanacağınız parça cam aksamı olabilir, 4 kapı veya tek kapı sedanların kolay camları bulunur ama gerçek cupenin ki zor bulunur. Restorasyonda zorluk derecesi fazla olan araçları toplamak emek+para+zaman ister, bu nedenlerden dolayı da fiyatları diğerlerinden daha fazladır.