2014 Emniyet kemeri ve Hız yılı olacakmış

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen ay en olmadık yerde, 8 sene boyunce geçtiğim yolda radar arabası gördüm, sabah erken saatlerde eşimi işe bıraktım bende çocuğu kreşe bırakıp okuluma gideceğim, sonuç şehir içi sını50km ben 67 km ile geçmişim ve %30 geçtiğim için 343 tl para cezası, bunun için asgari limit 66km imiş, 66 yı geçince bir üst tarifeden yazılırmış, bunu bana söyleyen trafik şubedeki amirlerden biri, ve önemlisi 2014 yılı Hız ve Emniyet kemeri yılı olarak belirlenmiş, birçok yerde EDS ve benzeri uygulamalara başlanmış,,, tamam ben hızlı olduğumu kabul ediyorum ama 1 km farkla (bende radar görüntüsünü izledim sadece bir saniye 67 oluyo hızım) 343 lira ne kadar doğru??? yarın sulh ceza nahkemesine başvuracağım en azından alt dilimden ödemek için, du bakalım ne olacak,,,,

aman dikkat, zaman kötü,,,
xEQXd9.jpg

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
abi geçmiş olsun açık kapayacaklar bazı yerlerdeki hız sınırları çok saçma burasa 3 şertli kaymak gibi yollarda şehir içi diye(nasıl şehir içiyse etrafta en ev var nede yaya kaldırım bile yok) 50 yada 70km hız sınırı var olmadık yerde bir bakıyorum eds aracı he yine zengine koymuyor basıyor geçiyor kırmızıda bile

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecmis olsun ozguc abi...benimde başıma geldigi icin biliyorum ver mahkemeye ama birsey cikmayacak ödeyecek eceksin abi bari 15 gun icibde odede indirimden faydalanip öde abi...

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Gecmiş olsun kardeşim

Sent from my iPhone using Tapatalk

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2014 kazıklanma yılı olacak yalnız trafikte değil herşeyde zam üstüne zam yiyeceğiz

Hatta ve hatta 2014 te kriz olacağı belirtiliyor

durmak yok koyunlanmaya devam ...

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabah adliyedeydim, I.Sulh Ceza ya verdim dilekçeyi, 1.5 ay sürer dediler kalem den, bu arada birazdan GİB den ödeyeceğim cezayı, demin baktım görünmüyor, beyanlı öderim indirimden faydalanırım,, kaçınılmazsa zevk almak lazımmış, demin öyle diyo okuldan arkadaş:

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi geçmiş olsun çok para gelmiş yaa :( gerçekten üzüldüm. bu soralar bizim buralarda da sıkı denetim var. ş.içinde bu zamana kadar görmediğim yerde radar arabası var niye bu denetimler arttı diye kendi kendime düşünüyodum :confused: buldum galiba... geçen cumartesi yozgat sorgunda kaplıcadan geliyorum saat gece 01.30 da çorum girişinde radar arabası var şaşırdım bu saatte ne işleri var diye çevirmişler di bir kişiyi. bende uzunlarla gidiyordum hızım 122 felandı bana bi selektör yaptı radar arabası dedim cezatı yedik herhalde diye ama durdurmadılar beni :D şuan gözüm postacıda acaba arkadan gönderirler mi diye ? birde uzunlarım yanıyodu acaba radar almışmıdır???

haloon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 3 yıl önce falan vectramla 70 limitli yerde 92 ile radara girmiştim 91 ile girsem bir alt kademeden yazıcaktı ama acımadılar :D 270 lirayı yazıverdiler...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AB diyor Ab ile yatıp kalkıyoruz.
Madem Ab yasaları o zaman bu hızlarda Ab yasaları uygulansın.
50Km yazan yerde 59 km de ceza yoktur( km hız toleransı hesaplanır) 60 da ceza uygulanır. hız 100Km ise 110km ceza uygulanır. Allah aşkına kim aracı yokuşlu inişli olsun düz yol olsun tamı tamamına 50 de kullanabilir? kullanırken bakarsınız hızlanmışsınız ayağınızdan gazı hafif kaldırsınız azalınca basarsınız. 50 olur 47 olur 59 olur. insan robot mu? veya refleksleri sabit hızlayıcı mı? tamam 60 der bu adam kasten hızlı gidiyor dersiniz. 60 yazan yerde 70 der bu adam hızlı gidiyor dersiniz. Adalet terazisi yolma zihniyetine bağlı olsa gerek.