2006 Opel Corsa aldım, teknik sorularım?

serdarkok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar kusura bakmazsanız bazı sorularım olacak;

1- 2006 Corsa Essentia 1.3 CDTI - 70.000 Km Easytronik, Orjinal CD-MP3 modelli ABS - Klima - 4 Kapı - Beyaz Renk vs. vs. , sadece sağ ön çamurlukta ufak boya var (sahibi tanıdık). 15.000 TL'ye aldım arkadaşlar fiyat nasıl?

2- Ankara'da özel opel servisi? Referans verebileceğiniz var mı? Birinin selamını götürebileceğim ve sıkıntı yaratmayacak, fiyatlarda geçirmeyecek?

3- Corsaya alarm taktırabilir miyim? Ayrıca bir kumandası olmasın kendi kumandası ile kullanabilir miyim? İçeride kırmızı led ışık olur mu (en azından caydırıcı oluyor)?

4- Araç kalkışlarda ya da 1. viteste yavaş giderken hafif bir sürtme sesi geliyor. Motordan geliyor (motor içinden değil) , bir ustaya baktırdım ama opel ustası değildi. Sadece acelem vardı öyle geçerken bir sordum. İlk kalkışta motor hafif bir şahlandığında geliyor ses, o ilk motorun şahlanmasında geriye doğru hafif bir kendini çekiyor ya motor, o sırada sürtme sesi geliyor. O baktırdığım usta, egzos bilmem neyine dokunuyor ondan geliyor ses falan dedi. Opelci olmadığı için çok kurcalatmadım. Sıkıntı ne olabilir daha önce yaşayan var mı? Sıkıntı ciddi midir? Acil götüreyim mi? Normal hızda hiç ses yok.

5- Dizel araçları devirli kullanmak gerekiyormuş doğru mu? 2000 - 2500 devir arasında olmak gerekiyormuş dediler. Ancak easytronik araçta bunu yapmak biraz zor. Vitesi kendisi atıyor zaten. Ben çok hızlı araç kullanan birisi değilim ama normal sürdüğümde bakıyorum 1500 - 2000 arasında oluyor devir, bu sıkıntı yaratır mı dizel araçta? Easytronik aracı ilk defa kullanıyorum küçük tüyolarınız varsa memnun olurum.

Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için, saygılar herkese.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldiniz aramıza. öncelikle kendinizi üye arşivi bölümünde tanıtırsanız seviniriz.

ankarada forum sponsorlarından HAKAN abimiz var. http://www.opelim.net/forums/forumdisplay.php?f=45 bu linke göz atarsanız ulaşabilirsiniz kendisine.
bütün sorularınıza o cevap verebilir. alarm işinide sizi yönlendireceği bir abimiz mevcuttur.

witan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5- Dizel araçları devirli kullanmak gerekiyormuş doğru mu? 2000 - 2500 devir arasında olmak gerekiyormuş dediler. Ancak easytronik araçta bunu yapmak biraz zor. Vitesi kendisi atıyor zaten. Ben çok hızlı araç kullanan birisi değilim ama normal sürdüğümde bakıyorum 1500 - 2000 arasında oluyor devir, bu sıkıntı yaratır mı dizel araçta? Easytronik aracı ilk defa kullanıyorum küçük tüyolarınız varsa memnun olurum.

Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için, saygılar herkese.

++1

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun. Dizel ve easytornic temiz bir corsa için fiyat gayet iyi. easytronic çok güzeldir. gaza bas git frene bas dur. otomatik kullanım için otomatik vites nasıl kullanılır diye yazılar var nette bolca bulabilirsiniz. ama araba hareket halindeyken r konumuna almayın.

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model bir araç için oldukça uygun bir fiyata almışsın aracını, güle güle kullan.. aynı aracın şimşek grisi silverline donanımı var bendede ve oldukça memnunum.. ben son soruna yanıt vereyim.. sakin kullanımda araç çok düşük devirlerde vites atıyor ve özellikle yokuşlarda sıkıntı yaratabiliyor.. gaza sert bastığın zamanda vites düşürür fakat malesef geç kalabiliyor.. sana tavsiyem bu gibi durumlarda aracı manuel kullanman ve yokuşlarda vitesi kendin düşürerek aracı minimum 1750 devirde kullanmak.. sakin kullanımlar için 1500-2000 devir problem yaratmaz fakat hızlanmak istediğin zaman vites düşürüp devir yükseltmekte fayda var.. araç max torkunu 1750-2500 arasında verir, hem yakıt hem kullanış yönünden en verimli devir aralığı budur..

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
fiyat çok iyi gerçekten. 2004 manueli 15 e ladım 4 ay önce. süper fiyat. Desene biz 13.500 e falan anca satarız arabayı :D en iyisi binelim artık nabalım...

serdarkok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler cevaplarınız için. Allah razı olsun sizden. Aracımın normal fiyatı 18,5 - 19 civarında. Ben müdür arkdaşımdan aldım, sağolsun o da piyasayı biliyor ancak paraya çok büyük ihtiyacı olmadığı için o fiyata verdi bana.

Çok teşekkürler tekrar, elinize sağlık.

Saygılar