200 Km Hızda Yanan TC lambası

ozhanyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar gecen hafta bi cenazem dolayısı ile adanadan ermenek (karaman) gitmek üzere yola çıktım.geç kalmıştım çünkü aracımın benzin hortumu delindi. 7de tamircinin önünde bekledim sabah erkenden yaptırıp yola cıktım.halloldukdan sonra yola cıktım aracım 200 km görünce TC lambası yandı yavaşladım hala yanıyordu.arabayı sağa çekip stop ettim calıştırdım söndü bi sorun yok.ama 200 km görünce ibre yine yandı :S tamirciyede göstermedim sizce neden olabilir

yaparsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım geçmiş olsunda o güzergahta 200 km süratı nasıl yaptınız merak ettim doğrusu adana civarındaki otobandamı yaptınız.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede 200 civarı yanmıştı bir defaya mahsus "trafiğe kapalı alanda" basmıştım deneme amaçlı ve tuşa bassamda sönmemişti.Stop edip çalıştırınca düzelmişti.Tech 2 de arıza kaydıda bulunmamıştı...

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Haritalarda ve gps programlarında görünmüyor ama arkadaşın bahsettiği yerler otoban hep. ben yazın gçtim henüz gişe bile koymamoşlardı

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam yapmayın o derece hız Allah esirgesin. Ben haftasonu otobanda Adana-Mersin tarafına giderken deneme maksatlı 190 yaptım insan bi tuhaf oluyor en fazla oynayacağı 15-20 dk...

TC ye gelince eğer su birikintisine hızlı girerseniz yanıyor yani devreye giriyor ama sürekli neden yandı bilmiyorum. Bu arada 200 hızı benim araç zor yapacak gibi. Maşallah ama, aman dikkat...

ahmi_63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapmayın arkadaşlar yol ip gibi kalmıyor mu...:S :))

abi antepte otabanlara alışık olman gerek. bide benin teyzemlerde var 98 model 2.0 gls o 225 vurdu seninkide vurur(190 yaptım fazla gitmez dediydinya ondan)

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu hızları yaparken lastiklerinizin hız limitlerine mutlaka bakın malum şey olursa vahta bir tühte bir , o hızlara çıkmanız bence normal bende 2 3 kere denedim golf 4 ile 225 km ye kadar çıktım gayet normaldi fakat ben bu durumu sürekli yapan birisi değilim , yüksek hızlara , her arabamda en fazla iki kere çıkmışımdır.

Son düzenleme:

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
200 km hız az bir hız değil. Bende aracı ilk aldığımda otobanda deneme amaçlı bastım. 200 km hız yaptım ama fazlasını yapamadım. Araç tahmin ediyorum 230 km hızı rahat görürdü ama ben basmadım. Yol otobanda olsa ya bir viyadük ya sol şeritte senden daha az hız yapan bir araç mutlak denk geliyor. Buda çok tehlikeli bir durum oluşturuyor. Yol ip gibi kalmıyor ama büyük risk alıyorsunuz. Hoşuma giden tarafı ise, 150-160-170 km hızla giderken aracın yola sağlam basması. Her ne olursa olsun hız kurallarına uymamız gerekiyor, başta kendi can güvenliğimizi almış oluruz.

ozhanyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım geçmiş olsunda o güzergahta 200 km süratı nasıl yaptınız merak ettim doğrusu adana civarındaki otobandamı yaptınız.

dotum ilk defa yaptım cenazem vardı otobanda yaptım ewet.mavi bulvar dan giriş yaptım taki mezitli çıkışına kadar eger adandaki otobanı biliyorsanız eğer

Son düzenleme: