1. vitese geçişte takılma sorunu?

Enkidu1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben ilk aracımı ( Opel Vectra B ) yeni aldım. Daha 20 gün oldu. Pekte anladığım söylenemez. Aracı 207binde bir dosttan aldım. Yalnız bir kaç gün kullandıktan sonra 1inci vitese geçirmeye çalıştığımda takılma oluyor. Girmiyor. 2-3 sefer daha deneyince anca giriyor. Vitesi atmaya çalıştığımda vites yoluna bir çıkıntı girmişte ona takılıyormuş gibi his veriyor. Sebebi ne olabilir. ( Muhtemelen ben kullanırken biryerlerine zarar vermiş aşındırmış olabilirim.)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kol ayarı yapılabilir. Benim astrada da vardı kol ayarı yaptım dedi usta şuan eskisine göre daha rahat.

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mikron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben ilk aracımı ( Opel Vectra B ) yeni aldım. Daha 20 gün oldu. Pekte anladığım söylenemez. Aracı 207binde bir dosttan aldım. Yalnız bir kaç gün kullandıktan sonra 1inci vitese geçirmeye çalıştığımda takılma oluyor. Girmiyor. 2-3 sefer daha deneyince anca giriyor. Vitesi atmaya çalıştığımda vites yoluna bir çıkıntı girmişte ona takılıyormuş gibi his veriyor. Sebebi ne olabilir. ( Muhtemelen ben kullanırken biryerlerine zarar vermiş aşındırmış olabilirim.)

Sorunuzun yanıtını aşağıdaki konuda bulabilirsiniz:

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/114236-vites-gecmiyor.html

northwestern

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam aynı sorun benim araçta da var hepsine kusursuz geçiyor 1 e debriyajı biraz oynatmak gerekiyor nedenini bulursan haberleşelim :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Enkidu1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vites kol ayarı yaptırdım. Biraz düzelir gibi oldu. Tamircinin söylediği vites burcu aşınmış. Değişim için 150 - 200 TL masrafın olur dedi. Şimdilik kol ayarı sonrası kullanılabilir durumda. İlgi gösteren arkadaşlar için teşekkürler.

northwestern

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var 1 e zor geçiyor sanırım kronik sorunu.Opel servisindeki eleman ise bunun sorun olmadığını hepsinin böyle olduğunu söyledi.bence cok takmaya gerek yok 2 -1 yap