1.6 CTDi Bakım Malzemeleri

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bizim bu dizellerin parçalarını nereden ve ne marka olarak temin ediyorsunuz. Yıllardır araçlarımın parçalarını kendim temin edip değişimini de bizzat kendim yaptığım için opel bana yabancı bir marka. Üstelik dizel olması beni daha da yabancılaştırdı.

Benzinliden ekstra olarak bildiğim kadarıyla her bakımda mazot filtresi de değiştiriliyor. Filtre grubunda orijinalin dışında hangi markalara güvenebiliriz, Orijinaller bilindiği gibi çok pahalı oluyor.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et

bu sitenin güvenilir olduğunu söyleyen çok.
ben de bir kez alışveriş yapmıştım. Orjinal ürün gelmişti.

Bakım yapacak uygun yeriniz var o zaman.
Ben de kendim yapmayı çok istiyorum ama uygun yerimiz yok malesef :(

Yetkili servis mazot filtresini 2 bakımda bir değiştiriyordu en son ama bunun üzerinden bir kaç yıl geçti. Ondan da önce her bakımda değişiyorduk diyorlardı...
Ben her bakımda değiştiriyorum...

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben genelde Bosch un ürünlerini kullanıyorum...Her bakımda bende tüm filtreleri değiştiririm...

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bakım yapacak uygun yeriniz var o zaman.
Ben de kendim yapmayı çok istiyorum ama uygun yerimiz yok malesef :(
İlgili cevap için teşekkür ederim.

Bakım için evin otoparkında çok kişinin gelip elime ayağıma dolaşmayacağı bir yere çekiyorum ve krikoyla aracımı kaldırıp işlemlerimi yapıyordum. 4.5 yıl bende olan accordumu sadece 1 kez yağ değişimini dışarıda yaptırdım, geri kalan bakımlarını hep ben yaptım. Buna şanzıman yağ değişimi, fren hidrolik, direksiyon hidrolik yağlarıda dahil. Hatta Hondalarda subab ayarı vardır çoğu usta bilmez bile ne olduğunu ben üst kapağı söküp onuda yapıyordum hey gidi :) Dışarıda sadece balata ve salıncak değişimini yaptırmıştım, malzemem olsa onları da yapardım :)

• Beğen
Tepkiler: omeroz

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın bakım zamanı yaklaştı, önümüzdeki ay inşallah filtreleri ve yağını değiştireceğim.

Motor yağı olarak Motul xclean 5 30 tercihim olacak. Motor tam olarak 5 lt yağ mı alıyor? Bilgisi olan yazsın lütfen.

Filtre grubu olarak Mann ve Bosh markaları arasında kaldım. Set olarak Bosh 195 lira diğeri 240 lira. Eğer kalite farkı bariz değilse tercihim Boshtan yana olacak. Sizler ne dersiniz?

Bilena

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Hocam motor yağı için kesinlikle liqui moly. Filtre için de mann. Zaten bakıp incelediysen görmüşsündür. GM markalı filtreleri de mann üretiyor. Filtremarketim.com distribütörü bence orada sipariş et filtrelerini piyasada sahtesi de çok fazla. Yağı da kendi resmi sitesinden almanı öneririm.

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam motor yağı için kesinlikle liqui moly. Filtre için de mann. Zaten bakıp incelediysen görmüşsündür. GM markalı filtreleri de mann üretiyor. Filtremarketim.com distribütörü bence orada sipariş et filtrelerini piyasada sahtesi de çok fazla. Yağı da kendi resmi sitesinden almanı öneririm.
Hocam ben aracı satalı çok oldu ya :) Yerine 2012 model Accord aldım. Ama bilgilendirme için yine de teşekkürler, başka arkadaşlara referans olacaktır.