1.6 cdti motor gücten düşme sorunu

Onur006

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba, geçen yıl ben de bir kez güçten düşme sorunu yaşamıştım.

Selenoid valfi internette orjinal 600-700₺ bandında satılıyor. İşçiliğinin çok yüksek olacağını düşünmüyorum. Bakımlarınızı yaptırdığınız yerde değiştirebilirsiniz.
Merhaba ; bakımları yetkili serviste yaptırıyorum , sorduğumda parça ve işçilik için 2200 -2500 arası gibi bir rakam istendi Ankarada servis dışında nerede yaptırabilirim fikrim yok.

Onur006

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Araca selenoid valfi değişimi yaptırmadım. Özel serviste rejenerasyon işlemi yaptırdım dpf baya dolu çıktı suan 2 ay oldu biniyorum hiç bir tekleme silkeleme sorunu yaşamadım arkadaşlar selonoid valfi değişmeden dpf için bakım derim benim sorun çözüldü bu şekilde

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. bu dpf dolduğunda aracın her türlü stabil çalışan mekanik parçasını etkiliyor.

Onur006

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. bu dpf dolduğunda aracın her türlü stabil çalışan mekanik parçasını etkiliyor.
Teşekkür ederim KM.145000 itibariyle DPF dolmuş , aldığımız yakıtla alakası var mı bilmiyorum ama hiç kötü yerden almadım ama araç kendi kendine arada giriyor soğuk havalarda rejenarasyona

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
yakıt çok önemli ancak ülkemizde satılan yakıt avrupa ile bence aynı değil. o yüzden bizdeki araçlar daha çabuk dpf arızası veriyor. bir de biz ister istemez düşük devirde kullanıyoruz yakıt fiyatları yüzünden. araba ne yapsın dolduruyor dpf egr ne varsa.

Onur006

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yakıt çok önemli ancak ülkemizde satılan yakıt avrupa ile bence aynı değil. o yüzden bizdeki araçlar daha çabuk dpf arızası veriyor. bir de biz ister istemez düşük devirde kullanıyoruz yakıt fiyatları yüzünden. araba ne yapsın dolduruyor dpf egr ne varsa.
çok haklısınız yakıt fiyatlarından sonra düşük devirlerde gidiyoruz malum. Merak ettiğim şu insignia araçlarda bu kronik mi

seriklimustafa

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
Aracım 2017 model Astra J 1.6 CDTI 136 HP.. 2023 haziran sonunda aracım yolda giderken birden güçten düştü, turbo kesti, gaz yemiyordu.. Arıza kodu P2598'di.. Araştırmalarım sonucunda çoğu Opel Yetkili ve Özel Servislerin bu koda aşina olmadığını öğrendim.. Öncelikle aracım bu arıza kodunu sadece uzun yolda, en az 100//150 km'lik yollarda veriyordu.. Şehir içinde 2000 km yol yaptım ama arıza ışığı yanmadı.. Bu arıza kodu ile karşılaşan Yetkili ve Özel Servislerden öğrendimki, sebep; %90//95 İHTİMALLE TURBO SELENOİD VALF'ti .. 2023 Temmuz sonunda valfi değiştirdim.. Hatta alırken 2 adet aldım.. Şimdiye kadar en az 8//10 kere uzun yol yaptım ve şimdilik arıza kodu yanmadı.. Umarım arıza düzeldi gibi.. Başına P2598 arıza kodu sıkıntısı gelen varsa, elimdeki fazla valfi, ücreti denemesi yapıldıktan sonra alınmak kaydı ile gönderebilirim.. Fiyat olarakta, Yetkili Servisten %40 indirimli vereceğim.. Herkese Allah Sanayiye Servise yolunuzu düşürmesin dileklerimi sunuyorum.. Saygılar..

seriklimustafa

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
Aracım 2017 model Astra J 1.6 CDTI 136 HP.. 2023 haziran sonunda aracım yolda giderken birden güçten düştü, turbo kesti, gaz yemiyordu.. Arıza kodu P2598'di.. Araştırmalarım sonucunda çoğu Opel Yetkili ve Özel Servislerin bu koda aşina olmadığını öğrendim.. Öncelikle aracım bu arıza kodunu sadece uzun yolda, en az 100//150 km'lik yollarda veriyordu.. Şehir içinde 2000 km yol yaptım ama arıza ışığı yanmadı.. Bu arıza kodu ile karşılaşan Yetkili ve Özel Servislerden öğrendimki, sebep; %90//95 İHTİMALLE TURBO SELENOİD VALF'ti .. 2023 Temmuz sonunda valfi değiştirdim.. Hatta alırken 2 adet aldım.. Şimdiye kadar en az 8//10 kere uzun yol yaptım ve şimdilik arıza kodu yanmadı.. Umarım arıza düzeldi gibi.. Başına P2598 arıza kodu sıkıntısı gelen varsa, elimdeki fazla valfi, ücreti denemesi yapıldıktan sonra alınmak kaydı ile gönderebilirim.. Fiyat olarakta, Yetkili Servisten %40 indirimli vereceğim.. Herkese Allah Sanayiye Servise yolunuzu düşürmesin dileklerimi sunuyorum.. Saygılar..