cd çalar yerine mp3 çakmaklık(transmitter) - Opel Forum - Opelim.NeT
Opel Forum - Opelim.NeT
Kayıt ol
Üye Listesi
Ajanda
Arcade
Yardım
Alt 28-07-2010, 19:56   #1
Yeni Üye

Üye No:39808
Ad Soyad: onur güler
Otomobil: 2003 astra
Beğendiği Mesaj: 0
0 mesajı 0 kere beğenildi
Standart cd çalar yerine mp3 çakmaklık(transmitter)

4lü cd çalarım takılıyor.çakmaklığa takılan mp3 lerden almayı düşünüyorum.hangi markayı alayım.ha bi de araca göre fark ediyormu bu çakmaklık.enişteminkini taktım benım arabaya çalışmadı.tecrübelerinizi beklıyorum arkadaşlar...
cd çaları ustaya sordum.hiç uğraşma çakmaklık al dedi.masrafı çok çıkıyormuş
oguler isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Reklam
Alt 28-07-2010, 21:48   #2
VIP Üye

The Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:15551
Ad Soyad: kerem
Otomobil: 2001 opel vectra B2 OPC 136 hp aut.
Beğendiği Mesaj: 253
303 mesajı 436 kere beğenildi

bende piranha war 2 senedir aldım bazen kullanıorum bi zararını görmedim

"Two beer or not Two beer."
Shakesbeer
The Day Walker isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Chip Tuning Ankara
Alt 28-07-2010, 21:59   #3
Silver Üye

copcu06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:12376
Ad Soyad: mehmet atlihan
Otomobil: astra 1.7 cdti sport 101 ps,mercedes e211 astra j 1.7 cdti
Beğendiği Mesaj: 3
8 mesajı 8 kere beğenildi

cd kalitesi vermiyo diyolar
copcu06 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-07-2010, 10:14   #4
Gold Üye

decoder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:28891
Ad Soyad: Ahmet
Otomobil: opel astra hb club 1,4
Beğendiği Mesaj: 69
50 mesajı 85 kere beğenildi

arkadaşım çakmaklık mp3 leri 20 ila 80 tl arası değişiyor tabiki kaliteli birşey alman daha iyi olacak 2 senedir kullanıyorum bir sorunda olmadı ama boş frekans bulmak biraz sorun
heleki ankarada dahada zor olacak boş frekans bulamazsan cızırtısı kafanı şişirir
araca göre değişmez hepsi her araca standart olur enişteminkini denedik calmadı diyorsun peki çakmaklık ve teybin frekanslarını aynı yaptınız mı yani çakmaklık örneğin 97,5 teyiptede aynı frekansı ayarladınızmı ayarlamadıysanız tabikide calmaz
ben iki senedir piranha diye bir marka kullunıyorum kendini soğutma özelliği var 2 gb hafızası ve kumandası ve cokta memnunum burası doğubayazıt tüm frekanslar boş
radyolar yok trt radyosu hariç ama ankarada yüzlerce radyo cekiyordur radyo dinlemek daha iyi bence enson cıkan müziklerin hepsini calıyorlar
dediğim gibi boş frekans bulabilirsen ve kaliteli birşey alırsan cd tadı vermesede hemen hemen aynıdır ara ara frekans cızırtısı hariç sorun yaşamazsın

çokmu uzun yazdım yaaa

Konu decoder tarafından (29-07-2010 Saat 10:17 ) değiştirilmiştir..
decoder isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-07-2010, 12:57   #5
Bronz Üye

Üye No:34093
Ad Soyad: barış kartalmış
Otomobil: opel corsa
1 mesajı 1 kere beğenildi

Alıntı:
oguler´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
4lü cd çalarım takılıyor.çakmaklığa takılan mp3 lerden almayı düşünüyorum.hangi markayı alayım.ha bi de araca göre fark ediyormu bu çakmaklık.enişteminkini taktım benım arabaya çalışmadı.tecrübelerinizi beklıyorum arkadaşlar...
cd çaları ustaya sordum.hiç uğraşma çakmaklık al dedi.masrafı çok çıkıyormuş
selamlar arkadaşım bence bunlardan hiç alma ses kalitesi cd çaları aratır ses kalitesi radyo ses kalitesinde tabi yinede senin tercihin ben fikirlerimi söyledim.
Alt 29-07-2010, 13:01   #6
Silver Üye

NuRo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:33045
Ad Soyad: Nurullah Aydoğ
Otomobil: Astra-f (eski) Vectra C (eski) Astra G (yeni:)
Beğendiği Mesaj: 12
28 mesajı 35 kere beğenildi

ses kalitesi arıyosan alma. ama calsın yeter diyosan alırsın. bence onu alacagına cd calarına usb girişi yaptırma gibi bi sansın varsa cd calardan usb uzerinden cal sarkıları daha kaliteli ses cıkıyo hemde takılmıyo
Alt 29-07-2010, 13:11   #7
Bronz Üye

sertcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:8419
Ad Soyad: Özgür SERTCAN
Otomobil: 2008 ASTRA H SEDAN 1.6 ENJOY S.P.
2 mesajı 3 kere beğenildi

çözüm çok basit, transmitter almayın. önce ki aracım astra g de fm transmitter ile şehir içinde ne kadar uğraşsamda tam randıman alamadıktan sonra (kanal sayısı çok fazla olduğundan cızırtı ve kanala oturmama sorunu) kaset adaptörüne mp3 player bağlayarak işimi çözmüştüm ve gayette memnun kalmıştım. hem ses kalitesinde herhangi bir değişiklik ya da düşme-bozulma söz konusu olmadığı gibi hem de uğraştırmıyordu. almayı düşünürseniz Philips kaset adaptörü tavsiye ederim. ( o zaman 14 TL ye almıştım + herhangi bir mp3 player - 25-45 TL arası fiyatta farklılıklar göstermekte ya da kaset adaptörü+cep telefonunuz) en ucuz ve sorunsuz çözüm
Alt 29-07-2010, 14:25   #8
VIP Üye

The Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:15551
Ad Soyad: kerem
Otomobil: 2001 opel vectra B2 OPC 136 hp aut.
Beğendiği Mesaj: 253
303 mesajı 436 kere beğenildi

Alıntı:
sertcan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
çözüm çok basit, transmitter almayın. önce ki aracım astra g de fm transmitter ile şehir içinde ne kadar uğraşsamda tam randıman alamadıktan sonra (kanal sayısı çok fazla olduğundan cızırtı ve kanala oturmama sorunu) kaset adaptörüne mp3 player bağlayarak işimi çözmüştüm ve gayette memnun kalmıştım. hem ses kalitesinde herhangi bir değişiklik ya da düşme-bozulma söz konusu olmadığı gibi hem de uğraştırmıyordu. almayı düşünürseniz Philips kaset adaptörü tavsiye ederim. ( o zaman 14 TL ye almıştım + herhangi bir mp3 player - 25-45 TL arası fiyatta farklılıklar göstermekte ya da kaset adaptörü+cep telefonunuz) en ucuz ve sorunsuz çözüm
Bende ondanda var o daha iyi dediğiniz gibi.transmitter mi_?mp3 çalar kaset mi_?derseniz 2.şık daha uygun

"Two beer or not Two beer."
Shakesbeer
The Day Walker isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-07-2010, 14:48   #9
Gold Üye

decoder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:28891
Ad Soyad: Ahmet
Otomobil: opel astra hb club 1,4
Beğendiği Mesaj: 69
50 mesajı 85 kere beğenildi

Alıntı:
sertcan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
aracımda aynı düzen var hem cakmaklık mp3 hem kaset adaptörü evet kaset adaptörü daha iyi ama mp3 playerler genelde pilli acık unuttup gidiyorsun gelip aracı calıştırıyorsun hoppala pil bitmiş sürekli pil al dur cep telefonuda denedim onuda her araca binişte tak inerken cıkar arada unutur telefon için geri dönersin jarjlı bir mp player bulsanda jarz işi ama şöyle bir çözümde var çakmaklık mp3 artı kaset adaptörü alırsın ama çakmaklık mp3 ün kaset adaptör giriş olanını bul ondan al yani jarzını çakmaklıktan alsın ne jarz sorunu nede seste kalite sorunu ben şahsen hepsini denedim hatta cep telefonu sesi hoparöden aldığı için biri aradığı zaman telefonu yerinden oynatmadan konuşabiliyorsun arayan kişiyi arabanın hoparlörün sesi gelir aynı sekilde seninde sesin cok net alır bluetoth kulaklık gibi oluyor
ben çakmaklık mp3 kullanıyorum seste gayet net ve kaliteli ilk mesajımdada yazdığım gibi burda radyo frekansı hep boş dolayısıyla seste bozulmalar olmuyor ama ankara radyo frekansları hep doludur ve ses cızırtıları kesilmeler insanı deli eder ki arkadaşta ankarada kullanacı için frekans sorunu çok yaşacaktır en güzel yolu kaliteli güzel cd/usb/sd kart girişli bir teyp almak ama oda biraz masraflı olur

decoder isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-07-2010, 17:33   #10
Platinum Üye

beyaz guvercin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:19199
Ad Soyad: mahmut kemal
Otomobil: opel corsa
Beğendiği Mesaj: 2
141 mesajı 193 kere beğenildi

torpido gözünde duruyo kullanmıyorum kumandalı işine yararsa 20 lira olur