vectra cdx eco sıcak hava vermiyor yardım!! - Opel Forum - Opelim.NeT
Opel Forum - Opelim.NeT
Kayıt ol
Üye Listesi
Ajanda
Arcade
Yardım
Alt 23-01-2010, 01:27   #1
Yeni Üye

Üye No:31462
Ad Soyad: emre dedeoğlu
Otomobil: opel vectra b 2001 cdx
Beğendiği Mesaj: 0
0 mesajı 0 kere beğenildi
Exclamation vectra cdx eco sıcak hava vermiyor yardım!!

arkadaşlar bi kaç ay öncesine kadar eco yu açtığımda kalorifer ızgaralarından klima gibi sıcak hava geliyordu şimdi ne hikmetse motor sıcak dahi olsa soğuk hava veriyo klimayı denedim onda da sıcak hava gelmiyo bir türlü çözüm bulamadım neden yapıyor olabilir yardımcı olursanız sevinirim
ayzekcdx isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Reklam
Alt 23-01-2010, 09:46   #2
Bronz Üye

Blade De'Nogua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:18089
Ad Soyad:
Otomobil: Opel Vectra 2.5 v6

güncel dıyelım bılen bırı cıkar herhalde.

Blade De'Nogua & Ümit Buğra İşgüdar
Blade De'Nogua isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2010, 10:30   #3
Bölüm Sorumlusu

semia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:28982
Ad Soyad: Selim A.
Otomobil: astra 1.3 diesel 2009 Elegance
Beğendiği Mesaj: 1557
951 mesajı 1354 kere beğenildi

klimadan sicak hava geldigini senden duyuyorum ilk kez
lakin sicak hava gelmiyorsa..sistemde hava olabilir veya su eksiltmis..ama termostad da olabilir ..acik konumda kalmis büyük devirdaim yapiyordur...bunlara bak bakalim motorun harareti ne halde??
semia isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2010, 16:21   #4
VIP Üye

The Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:15551
Ad Soyad: kerem
Otomobil: 2001 opel vectra B2 OPC 136 hp aut.
Beğendiği Mesaj: 244
289 mesajı 414 kere beğenildi

Alıntı:
semia´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
klimadan sicak hava geldigini senden duyuyorum ilk kez
lakin sicak hava gelmiyorsa..sistemde hava olabilir veya su eksiltmis..ama termostad da olabilir ..acik konumda kalmis büyük devirdaim yapiyordur...bunlara bak bakalim motorun harareti ne halde??

abi bende merak ediyorum.arkadaşlar klimayı kapatıyoruz kaloriferi açıyoruz diyorlar ama bizim araçlar dijital otomatik klimalı ordaki sıcaklığı değiştiren +,- tuşlarıyla sıcaklığı ayarlıyoruz.bu durumda klimadan sıcak hawa gelmiş olmuyor mu_?

"Two beer or not Two beer."
Shakesbeer
The Day Walker isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2010, 16:55   #5
Bronz Üye

ozhanyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:31351
Ad Soyad: Özhan YAŞAR
Otomobil: Opel Vectra 97 2.0 Cd
1 mesajı 1 kere beğenildi

Alıntı:
kerka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
abi bende merak ediyorum.arkadaşlar klimayı kapatıyoruz kaloriferi açıyoruz diyorlar ama bizim araçlar dijital otomatik klimalı ordaki sıcaklığı değiştiren +,- tuşlarıyla sıcaklığı ayarlıyoruz.bu durumda klimadan sıcak hawa gelmiş olmuyor mu_?

ewt bendede öyle bi anlamamazlık bi sorun var.arkadas kalorife aç diyor düğmeye basıp acıyoruz doğal olarak.ee klimayı neden açtın diyolar.salak salak birbirimize bakıyoruz

klimayı açmadan kalorife nasıl açılır biri anlata bilirmi

Özhan YAŞAR
ADANA
ozhanyasar isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2010, 17:01   #6
hkndvc
Üyelik İptali

Üye No:
Ad Soyad:
Beğendiği Mesaj:
mesajı kere beğenildi
Uyarı: (0%)

Alıntı:
ozhanyasar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ewt bendede öyle bi anlamamazlık bi sorun var.arkadas kalorife aç diyor düğmeye basıp acıyoruz doğal olarak.ee klimayı neden açtın diyolar.salak salak birbirimize bakıyoruz

klimayı açmadan kalorife nasıl açılır biri anlata bilirmi
zaten direk eco tuşuna basarsanız kalerüferi devreye sokarsınız. + ve - tuşlarıylada sıcaklık ayarı yapabilirsiniz.
Alt 23-01-2010, 17:14   #7
Bronz Üye

Blade De'Nogua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:18089
Ad Soyad:
Otomobil: Opel Vectra 2.5 v6

bu şorun dam olarak neden kaynaklanıyor bılen yok mu bende aynı durmdan müzdarıpım

Blade De'Nogua & Ümit Buğra İşgüdar
Blade De'Nogua isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2010, 17:46   #8
Bölüm Sorumlusu

arkadaslar isinmanin klima ile ilgisi yok....siz ya klimayi acar soguga getirirsiniz ki bu andan itibaren klima soguk hava verir...veya klimayi kapatir sicaga yarlarsiniz burdan ratyatörün yani motorun sicakligini iceri verirsinit bakin motor isinmadan sogukken klimadan sicak havaya getirin ??? geliyormu???? yooook gelemez cünkü isi motorun sicakligindaki su ile ilgili yoksa klima ile ilgili degi
Alt 23-01-2010, 18:00   #9
Bölüm Sorumlusu

Alıntı:
kerka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
burda yapilan klima eko dügmesi ile kapatma.. yani klimayi ve kompresörü devre disi birakma...yakit tasarufu dur yani nasil olsa klimayi kullanmiyorsaniz klimayi kapatirsiniz..sonra dogaldir kisin derece secimi yaparak sicak havaya ayarlarsiniz yoksa klima sicak hava üfürmüyor..klima bir nevi buzdolabi ölye diyelim..buz dolabinin isitmasini gören oldumu???
söyle diyeyim daha iyi anlasilmasi icin sabah soguk motoru calistirin acin klimayi asla sicak vermez...orda sicak hava motorun isinmasi ile kalorifer peteginden gelen havayi dereceye göre ayarlarsiniz ön panelde dereceyi ölcen sensor var ona göre eger 22 dereceye ayarladiniz ise 22 ye gelince hafi soguk ilik hava verir.soguyunca tekrar sicak böylece 22 derece sabit sicakliga kavusurunuz...ön panelde ortada mikrofon gibi kücük yer var onun icinde isi sensoru...iste olay bu yoksa klima arabayi isitiyor demek yalnis fikir...o sensor ayni zamanda klima acilinca ic kabini ne kadar sogutmak isterseniz ordan aracin icini o ayarladiginiz mesela 20 derece o isiya gelene kadar sogutur...dikkat ederseniz otomatik veya iklimli klima aracin ici o sogukluga gelince kisilir isi yükselince yine sogutur...ha klimanin kisin bir yarari var ic cam buz tuttu ise klimayi acip ön cama verriseniz ve cam isaretine getirirseniz disaridan aldigi soguk havanin nemini alarak kuru havayi cama verme ile camin buzunu acar...bunuda burda belirtmis olayim... oda orta dügme cam isitici isareti olan dügmeye basar klimayi soguk ayara getirsiniz autoya basarsiniz..

Konu semia tarafından (25-01-2010 Saat 11:13 ) değiştirilmiştir..
Alt 23-01-2010, 21:34   #10
VIP Üye

The Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:15551
Ad Soyad: kerem
Otomobil: 2001 opel vectra B2 OPC 136 hp aut.
Beğendiği Mesaj: 244
289 mesajı 414 kere beğenildi

Alıntı:
semia´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
burda yapilan klima eko dügmesi ile kapatma.. yani klimayi ve kompresörü devre disi birakma...yakit tasarufu dur yani nasil olsa klimayi kullanmiyorsaniz klimayi kapatirsiniz..sonra dogaldir kisin derece secimi yaparak sicak havaya ayarlarsiniz yoksa klima sicak hava üfürmüyor..klima bir nevi buzdolabi ölye diyelim..buz dolabinin isitmasini gören oldumu???
söyle diyeyim daha iyi anlasilmasi icin sabah soguk motoru calistirin acin klimayi asla sicak vermez...orda sicak hava motorun isinmasi ile kalorifer peteginden gelen havayi dereceye göre ayarlarsiniz ön panelde dereceyi ölcen sensor var ona göre eger 22 dereceye ayarladiniz ise 22 ye gelince hafi soguk ilik hava verir.soguyunca tekrar sicak böylece 22 derece sabit sicakliga kavusurunuz...ön panelde ortada mikrofon gibi kücük yer var onun icinde isi sensoru...iste olay bu yoksa klima arabayi isitiyor demek yalnis fikir...o sensor ayni zamanda klima acilinca ic kabini ne kadar sogutmak isterseniz ordan aracin icini o ayarladiginiz mesela 20 derece o isiya gelene kadar sogutur...dikkat ederseniz otomatik veya iklimli klima aracin ici o sogukluga gelince kisilir isi yükselince yine sogutur...ha klimanin kisin bir yarari var ic cam buz tuttu ise klimayi acip ön cama verriseniz ve cam isaretine getirirseniz disaridan aldigi soguk havanin nemini alarak kuru havayi cama verme ile camin buzunu acar...bunuda burda belirtmis olayim... oda orta dügme cam isitici isareti olan dügmeye basar klimayi soguk ayara getirsiniz

abi aydınlatıcı bilgi için tşk ederim.gerçekten bilmiyordum eco düğmesini kullanmazdım artık kullanayım o sensör bende war o zaman klima ısıtıyor...yani şu sıralar mecburen klima ısıtıyor çünkü bugün anladım kalorifer radyatörü patlamış.bende enayi gibi araba su eksiltiyo deyip geziyorum sol paspasın altı kuru radyatörden musluktan sıkıntı yok diodum.aptal kafam bide sağ paspas ı kadır baksana göl olmuş resmen...OPEL TEAM e gittim.pazartesi sabah arabayı bırakayım.direksiyon kutusu yağ kaçağı+kalorifer radyatörü+üst kapak contası+sağ aks keçesi kaçakları yapılacak...

"Two beer or not Two beer."
Shakesbeer
The Day Walker isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla