96 opel corsa antipatinaj sorunu - Opel Forum - Opelim.NeT
Opel Forum - Opelim.NeT
Kayıt ol
Üye Listesi
Ajanda
Arcade
Yardım
Alt 17-05-2018, 14:57   #1
hakan__kara
Yeni Üye

Üye No:81111
Ad Soyad: HAKAN KARA
Otomobil: YOK
Beğendiği Mesaj: 0
0 mesajı 0 kere beğenildi
Standart 96 opel corsa antipatinaj sorunu

Merhaba Arkadaşlar yaklaış 4 ay önce babama 96 model bir opel corsa otomatik aldık 167 bin km de hiç tüp takılmamış. Araçta bir sıkıntı çıktı 4 tane ustaya gittim kimse çözemedi kafayı yiyeceğim. Belki yardımcı olursunuz.

Aracı babam 2, 3 günde felan kullanıyor gittiği yerde pazara markete 1, 2 km lik mesafeler. Araç evin önünde park halide beklerken kontak açık gibi ekrandaki el freni, yağ lambası gibi kontak açıldığında yanan lambalar yanıyor bir yerlerden şase yapıp o da aküyü bitiriyor. Akü 4 aylık garanti belgesi var. Ama bu arızayı fark ettim ki yağmur yağdıktan sonra oluyor. Evin önünde araba dururken üzerine yağan yağmurla araç bir yerden şase yapıp kontak lambalarını yakıyor buda aküyü bitiriyor daha sonra çalışmıyor. Ama yağmur yağmadığında 10 gün 15 gün sıkıntısız kullanılıyor.

Elektrikçilere gittim her seferinde tamam çözdük deyip para aldılar tekrar yağmur yağdığında yine aynısını yapıyor en son elektrikçim sigorta tablosunda 5. sigortadan kaynaklı dedi. oda antipatinajı gösteriyor şanzumanla alakalı birşey dedi. Fakat akşama kadar başında bekledim elektronik olarak sökmedik parça bırakmadı arka, ön, kapı yanları, motor içi, direksiyon, sinyal kolu sigorta tablası sonunda antipatinaj dedi. Şimdi böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Antipatinajdan olur mu bu? araç hareket etsede alttan su alıyo desek evin önünde duran araç yağmur yağıyor şase oluyor akü bitiyor.

Ankara'da bu işten anlayan şanzumancı varmıdır?. Elektrikçi demeyin 5 ustaya gittim bıktım bir sürü param gitti elektrikten olmadığına ben de inandım artık.
hakan__kara isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Reklam
Alt 17-05-2018, 15:04   #2
Emre Ünan
Taktik

Üye No:35205
Ad Soyad: Emre Ünan
Otomobil: Vectra B
Beğendiği Mesaj: 2797
1710 mesajı 2864 kere beğenildi
Emre Ünan - MSN üzeri Mesaj gönder

Ankara da Opel Elektrikçisine gidin %100 çözecektir. Opel Platin var. Gönül rahatlığı ile gidebilirsin.
Emre Ünan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-05-2018, 15:31   #3
hakan__kara
Yeni Üye

Üye No:81111
Ad Soyad: HAKAN KARA
Otomobil: YOK
Beğendiği Mesaj: 0
0 mesajı 0 kere beğenildi

Alıntı:
Emre Ünan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ankara da Opel Elektrikçisine gidin %100 çözecektir. Opel Platin var. Gönül rahatlığı ile gidebilirsin.

Hocam öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Lakin sanırım elektrikçilik bir durum yok. 5 adet elektrikçi gezdim kimse çözemedi herkes heryeri söktü sonunda bir elektrikçi tek tek sigorta tablosunu ve kabloları ölçtü ve antipatinajda olduğunu bulduk onun içinde bana otomatik şanzumancı lazım elektrikçi bizim yapabileceğimiz birşey yok şanzumancı bakacak dedi.
hakan__kara isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-05-2018, 18:17   #4
Emre Ünan
Taktik

Üye No:35205
Ad Soyad: Emre Ünan
Otomobil: Vectra B
Beğendiği Mesaj: 2797
1710 mesajı 2864 kere beğenildi
Emre Ünan - MSN üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
hakan__kara´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Lakin sanırım elektrikçilik bir durum yok. 5 adet elektrikçi gezdim kimse çözemedi herkes heryeri söktü sonunda bir elektrikçi tek tek sigorta tablosunu ve kabloları ölçtü ve antipatinajda olduğunu bulduk onun içinde bana otomatik şanzumancı lazım elektrikçi bizim yapabileceğimiz birşey yok şanzumancı bakacak dedi.
Gezdiğiniz elektrikçileri bilmiyorum ama Antipatinaj, Abs, Esp nin şanzuman ile bir alakası yok. Abs beyni tümünü elektriksel olarak yönetir. Şanzuman ile mekanik veya elektrik bağı yok. O yüzden doğru bir elektrikçiye uğramanız adına size isim verdim. ŞAnzumanı boş yere söktürüp, masrafa girmeyin. O sigorta şanzuman beyninin sigortası olup olmadığını netlesin önce. Bence sorun pek alakalı değildir.
Emre Ünan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Emre Ünan kullanıcısının mesajını beğenenler:
tuleybihayat (17-05-2018)
Alt 17-05-2018, 19:48   #5
Nobran
Gold Üye

Nobran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:61380
Ad Soyad: Muzaffer KOÇAK
Otomobil: Opel Corsa D
Beğendiği Mesaj: 530
369 mesajı 579 kere beğenildi

Alıntı:
hakan__kara´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Arkadaşlar yaklaış 4 ay önce babama 96 model bir opel corsa otomatik aldık 167 bin km de hiç tüp takılmamış. Araçta bir sıkıntı çıktı 4 tane ustaya gittim kimse çözemedi kafayı yiyeceğim. Belki yardımcı olursunuz.

Aracı babam 2, 3 günde felan kullanıyor gittiği yerde pazara markete 1, 2 km lik mesafeler. Araç evin önünde park halide beklerken kontak açık gibi ekrandaki el freni, yağ lambası gibi kontak açıldığında yanan lambalar yanıyor bir yerlerden şase yapıp o da aküyü bitiriyor. Akü 4 aylık garanti belgesi var. Ama bu arızayı fark ettim ki yağmur yağdıktan sonra oluyor. Evin önünde araba dururken üzerine yağan yağmurla araç bir yerden şase yapıp kontak lambalarını yakıyor buda aküyü bitiriyor daha sonra çalışmıyor. Ama yağmur yağmadığında 10 gün 15 gün sıkıntısız kullanılıyor.

Elektrikçilere gittim her seferinde tamam çözdük deyip para aldılar tekrar yağmur yağdığında yine aynısını yapıyor en son elektrikçim sigorta tablosunda 5. sigortadan kaynaklı dedi. oda antipatinajı gösteriyor şanzumanla alakalı birşey dedi. Fakat akşama kadar başında bekledim elektronik olarak sökmedik parça bırakmadı arka, ön, kapı yanları, motor içi, direksiyon, sinyal kolu sigorta tablası sonunda antipatinaj dedi. Şimdi böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Antipatinajdan olur mu bu? araç hareket etsede alttan su alıyo desek evin önünde duran araç yağmur yağıyor şase oluyor akü bitiyor.

Ankara'da bu işten anlayan şanzumancı varmıdır?. Elektrikçi demeyin 5 ustaya gittim bıktım bir sürü param gitti elektrikten olmadığına ben de inandım artık.
Bu sorun benim başıma gelse aracın su tahliye kanallarının olduğu bölgelere sırası ile su döktükten sonra arıza çıkaran bölgeyi tespit edip o su kanalının etrafında elektriksel olarak ne var ne yok gözden geçirirdim.

O su kanalları kurumuş yaprak kırıntıları ve böcekler yüzünden tıkanabiliyor unutmamak gerekir, etrafında şase yapacak bir şey varsa taşan su buna sebep olur.

Ayrıca ön cam değişmiş mi? Aracın içinde yağmur sonrası ıslaklık nem rutubet var mı? Ön camdan içeriye su sızıyorsa bcm' ye su gider. Kaç numaralı sigorta falan bilmem ama kontak ışıklarını çalıştıran şey bcm' nin kendisi.

İki olasılık var, ya su tahliye kanallarının etrafında yalıtımı iyi yapılmamış bir tadilat var. Ya da ön camdan sızan su bcm' ye gidiyor.

Platin Oto' ya gözün kapalı gidebilirsin ezbere iş yapmaz TIS 2000 kullanarak çalışır, bütün yapacağı işleri de gene program ne diyorsa ona göre yapar.
Nobran isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için Nobran kullanıcısının mesajını beğenen 2 üyemiz:
alllican (28-05-2018), tuleybihayat (17-05-2018)