Astra h 1.6 xer motor easytronic hararet ve klima problemi lütfen yardım. - Opel Forum - Opelim.NeT
Opel Forum - Opelim.NeT
Kayıt ol
Üye Listesi
Ajanda
Arcade
Yardım
Alt 29-07-2015, 01:22   #1
Yeni Üye

Üye No:71712
Ad Soyad: leon leon
Otomobil: opel astra
Beğendiği Mesaj: 0
0 mesajı 0 kere beğenildi
Standart Astra h 1.6 xer motor easytronic hararet ve klima problemi lütfen yardım.

Bugün aracımın klimasının devreye girmediğini ve neredeyse sürekli fan açtığını fark ettim.Klimacıya gittiğimde bobinde sorun olabileceğini ve sökülmesi gerektiğini söyledi.Ayrıldıktan 5/10 dk. sonra hararet lambası yanıp sönmeye başladı.ustama gittim hemen cihaz bağladı ve suyun 139 derece gözüktüğünü söyledi.Ama su tankını açıp elini soktuğunda suyun ancak 60/70 derece olduğunu arabanın aslında hararet yapmadığını söyledi.Bir iki müşüre baktı, termostatı değiştirdi.Ama problemi çözemedi.Ben klima ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum çünkü yıllardır hiç sorun yokken aynı anda klimanın bozulup hararet ışığının yanmasının tesadüf olabilme ihtimali çok zatıf geliyor.Aracın her yerini kurcalatmakta istemiyorum.Klima dün çalışıyordu hepsi bie anda gelişti.Birde benzin çeyrek depo olduğu halde ibre sıfıra indi.Aracım lpg li lütfen fikir verin, yardım edin.Teşekür eder, saygılar sunarım.
leon78 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Reklam
Alt 29-07-2015, 04:36   #2
Gold Üye

winner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:2773
Ad Soyad: Yener Y.
Otomobil: Z16LET GTC
Beğendiği Mesaj: 370
503 mesajı 604 kere beğenildi

Alıntı:
leon78´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün aracımın klimasının devreye girmediğini ve neredeyse sürekli fan açtığını fark ettim.Klimacıya gittiğimde bobinde sorun olabileceğini ve sökülmesi gerektiğini söyledi.Ayrıldıktan 5/10 dk. sonra hararet lambası yanıp sönmeye başladı.ustama gittim hemen cihaz bağladı ve suyun 139 derece gözüktüğünü söyledi.Ama su tankını açıp elini soktuğunda suyun ancak 60/70 derece olduğunu arabanın aslında hararet yapmadığını söyledi.Bir iki müşüre baktı, termostatı değiştirdi.Ama problemi çözemedi.Ben klima ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum çünkü yıllardır hiç sorun yokken aynı anda klimanın bozulup hararet ışığının yanmasının tesadüf olabilme ihtimali çok zatıf geliyor.Aracın her yerini kurcalatmakta istemiyorum.Klima dün çalışıyordu hepsi bie anda gelişti.Birde benzin çeyrek depo olduğu halde ibre sıfıra indi.Aracım lpg li lütfen fikir verin, yardım edin.Teşekür eder, saygılar sunarım.
139 derece gösteren hararet / ısı müşürü kesin arızalıdır... onu niye kontrol etmemiş ustanız? yada onada baktımı? su soğukken yüksek derece gösteriyorsa sorun başka yerde aranmamalı bence...
winner isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla