Opel Forum - Opelim.NeT - Tekil Mesaj gösterimi - yardım... opel corsa c 1,4 comfort 16v
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-12-2006, 12:39  
skyeye
Onur Üyesi

skyeye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:24
Ad Soyad: Erman GÖKGÖZ
Otomobil: Impreza 2.0R Sportwagon
Beğendiği Mesaj: 0
5 mesajı 5 kere beğenildi

Opel maalesef çok gerzekçe bir kararla Corsa C'lerde GSI'ı 1.6 değil de 1.8 olarak üretti, dolayısı ile araç da 1.8'den sadece 125bg çıkartılabildiği için pek tercih edilmedi (mesela Corolla T-Sport da 1.8 ve atmosferik ama 192bg), bir de 1.8'de verginin yüksek olması da etken tabi.Dolaysı ile Corsa C'de 1.8 'den sonra en güçlü atmosferik motor bu.
Pug'lar genelde daha iyi devirlenir ve daha seridir, benim eşimde de Quiksilver var ve 75bg olmasına rağmen bazen beni deli ediyor benim arabadan çabuk devir alması.Tabi bunda aracın oldukça hafif olmasının da etkisi oldukça büyük.Corsa 106'ya göre çok daha oturaklı ve sağlam, bir o kadar da konforlu.Son hız 185Km civarlarında ki ben 106 Quiksilver ile yokuşaşağı 200 görmüştüm, kasarsan yokuş aşağı 190-195 de corsa'da görürsün... 1. vites oldukça ölüdür (devir kesiciye çabuk giriyo), 2-3-4 gayet tatminkar ama 5. vites geberik durumda.Araç mutlaka 6. vites istiyo ama yok maalesef...Ben kendi aracımda Hp Maxflow intake kit/HKS son susturucu ve splitfire buji kullanıyorum, şu an hiç fena değil seriliği...Arabanın yol tutuşu da oldukça tatminkardır ama mesela bende koni yay+amortisör ve kule gergisi var, yol tutuş akıllara zarar oldu...Senin bir avantajın, twinportlara chip uygulaması yapılamadığından ben yaptıramadım, senin arabanın beyninde böyle bir kısıtlama yok, dolayısı ile özellikle devirleri daha yükseğe taşıyabileceğinden mutlaka öneririm, çünkü araç en çok buna ihtiyaç duyuyor...